16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri Pdf İndir *Ücretsiz

16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri Pdf İndir – 16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri PDF Kitap İndir

16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerinden16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri Bilgileri

Yaratılış tüm kutsal dinlerce önemsenmiş, insanların cennetten kovulması anlatımıyla dinlerin başlangıç noktasını detaylıca vurgulamıştır. Tanrı tarafından peygamberler aracılığı ile indirilen toplumun yaşayış biçimine yön veren kutsal kitapların biçiminin ana teması Tanrı‘ya olan inanç ve yaşamı biçimlendiren kurallardan oluşmaktadır. İnsanın yaratılmasından önce Tanrı tarafından insanın yaratılmasına hazırlık olarak düşünülen kâinatın yaratılması kutsal kitap ve metinlerde geçmektedir. Genel olarak kutsal kabul edilmeyen dinlerde dahi insanın yaratılışı üzerine mitolojik hikâye ve anlatımlar vardır. Bu kitapta 16. ve 17. yüzyıllarda Osmanlı ve Batı resim sanatındaki yaratılış temalı eserlerin karşılaştırmalarına ve analizlerine yer verilmektedir. Farklı inanç, kültür yapısına sahip olan Osmanlı ve Batı resim sanatında aynı konu nasıl yorumlanmış? Aralarındaki benzer ve farklı unsurlar nelermiş? Sorularına cevap aranmakta, detaylı olarak ikonografik incelemelerin ve karşılaştırmaların yapıldığı bu çalışmanın literatüre özgün bir katkı sağlayacağı, konuyla ilgili araştırma yapacak olanlara da ışık tutacağı düşünülmektedir. Kitap zaman olarak 16. ve 17. yüzyıllarla, kültürel olarak Osmanlı ve Batı resim sanatıyla, inanç olarak ise Yahudilik, Hristiyanlık ve İslamiyet‘le sınırlandırılmaktadır. Kitap üç bölümden oluşmaktadır. Doğu ve Batı Kültüründe Yaratılış başlıklı I. bölümde, Tevrat, İncil ve Kur‘ân-ı Kerim‘de yer alan yaratılışla ilgili hadislere yer verilmektedir. Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri Kataloğu adlı II. bölümde ise; Evrenin, Hz. Âdem‘in ve Hz. Havva‘nın yaratılışları, Hz. Âdem ve Hz. Havva cennette, yasak meyve, Hz. Âdem ile Hz. Havva‘nın cennetten kovulması, yaratılışın tek sahnede gösterilmesi, Hz. Âdem ve Hz. Havva‘nın dünyadaki hayatları ve çocukları alt başlıklarını taşıyan minyatürler, freskler ve tablolar olmak üzere toplam 229 eser bulunmaktadır. III. bölüm ise; “Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirlerinin İkonografik Analizleri” başlığını taşımaktadır. Tanrı, Melek, Şeytan, Hz. Âdem, Hz. Havva, Tanrı‘nın yasak meyve için verdiği emir, yasak meyve, Hz. Âdem ile Hz. Havva‘nın cennetten kovulmaları, Şeytan‘ın işbirlikçileri ve diğer ikonografik unsurlar analiz edilmekte ve karşılaştırılmaktadır.

Kitap Adı : 16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri
Yayın Tarihi : 16.03.2022
Yazar : Fatma Nilhan Özaltın
Yayın Evi : GECE KİTAPLIĞI
Sayfa Sayısı : 435
ISBN : {isbn}

16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde 16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri Kitabı Hakkında Bilgiler

GECE KİTAPLIĞI çıkarmış olduğu yazarı Fatma Nilhan Özaltın olan 16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için 16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. GECE KİTAPLIĞI ait olan 16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri Google Drive İle PDF İndir

16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri Yandex Disk İle PDF İndir

16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı ve Batı Resim Sanatında Yaratılış Tasvirleri Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel