1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları Pdf İndir *Ücretsiz

1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları Ücretsiz Pdf İndir – 1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları PDF Kitap İndir

1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerinden1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları Bilgileri

Elinizdeki bu kitap, 1835 yılı Siverek nüfus çalışmalarının üçüncü kısmını oluşturmaktadır. İlk çalışmada 2700 Numaralı Nüfus Defteri esas alınarak 1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri I (Şehr ve Dağbaşı Nahiyeleri) adlı kitap hazırlanmıştı. İkinci çalışmada ise 2702 Numaralı Nüfus Defteri esas alınarak 1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 2 (Burhan, Hoşin, Çeltük ve Arap Nahiyeleri) adlı çalışma yayınlanmıştı. Bu sefer 2701 Numaralı Nüfus Defteri esas alınarak elinizdeki bu eser hazırlanmıştır. Eserde Bucak nahiyesine bağlı 45 köyün nüfus kayıtları bulunmaktadır. Nüfus kayıtları sayesinde 1835 yılında Bucak nahiyesinde hangi köyler vardı, nüfusları neydi ve hane reisleri kimdi gibi sorulara cevap verilebilir. Ayrıca hane reislerinin erkek çocukları, yaşları ve unvanları da tespit edilebilir bilgiler arasındadır. Çalışmada Siverek kırsalında yaşayan gayrimüslimler hakkında da bilgiler ortaya konulmuştur. Bu bilgilerin başında kırsalda yaşayan gayrimüslimlerin nahiye ve köylere dağılımı, isimleri, erkek çocukları ve yaşları gelmektedir. Eser, her ne kadar Bucak nahiyesi ve kırsalda yaşayan gayrimüslimler hakkında bilgileri ortaya koysa da, nüfus defterleri ve bazı arşiv vesikaları ışığında 1835 yılında Siverek’in demografik, idari ve sosyal yapısına ilişkin bilgiler içermektedir.

Kitap Adı : 1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları
Yayın Tarihi :
Yazar : İhsan Satış
Yayın Evi : Libra Yayınları
Sayfa Sayısı : 160
ISBN : 9786052380376

1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde 1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları Kitabı Hakkında Bilgiler

Libra Yayınları çıkarmış olduğu yazarı İhsan Satış olan 1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için 1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. Libra Yayınları ait olan 1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları Google Drive İle PDF İndir

1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları Yandex Disk İle PDF İndir

1835 Tarihli Siverek Nüfus Defteri 3 İhsan Satış Libra Yayınları Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SMM Panel