Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi Pdf İndir *Ücretsiz

Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi Pdf İndir – Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi PDF Kitap İndir

Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenAbdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi Bilgileri

Kaynağını Kur’an ve Sünnet’ten alan, insanın Allah’ın halifesi vasfına sahip olması için uğraş veren, İslâm’ın ruhanî ve bâtınî boyutu olan tasavvuf, Asr-ı sâadet’te vücut bulmaya başlamış bir disiplin ve ilim dalıdır. Nübüvvetin manevi vârisleri ve kültürümüzde önemli bir yer teşkil eden rabbânî âlimler, yaşantıları ve sonraki nesillere bıraktıkları miras niteliğindeki eserleriyle her çağda varlıklarını devam ettirmişlerdir. Bu âlimlerden biri de İslâm kültürünün önemli isimlerinden, VIII. (XIV.) asırda yaşamış, Yemen, Mısır ve Hicaz bölgelerinde etkili olmuş, sûfîliğinin yanı sıra zâhirî ilimlere de vâkıf, Kadirî tarikatının önde gelen şahsiyetlerinden Afîfüddin Abdullah b. Esad el- Yâfiî’dir.
 
Dr. Mesut Akdoğan’ın hazırlamış olduğu Abdullah Yafiî Hayatı Eserleri ve Tasavvufî Düşüncesi adlı bu çalışmada Afîfüddin Abdullah b. Esad el- Yâfiî’nin (v. 768/1367) hayatı, eserleri ve tasavvufî görüşleri ele alınıyor. Çalışma giriş ve iki bölümden oluşuyor. Giriş kısmında tasavvufa ve Abdullah Yafiî’nin hayatına genel bir bakış ele alınıyor. Birinci bölümde Abdullah Yafiî’nin hayatı, şahsiyeti ve eserleri anlatılırken, ikinci bölümde tasavvufî düşüncesi geniş kapsamlı ele alınıyor.

Kitap Adı : Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi
Yayın Tarihi : 08.04.2022
Yazar : Dr. Mesut Akdoğan
Yayın Evi : NİZAMİYE AKADEMİ
Sayfa Sayısı : 306
ISBN : {isbn}

Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi Kitabı Hakkında Bilgiler

NİZAMİYE AKADEMİ  çıkarmış olduğu yazarı Dr. Mesut Akdoğan olan Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. NİZAMİYE AKADEMİ ait olan Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi Google Drive İle PDF İndir

Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi Yandex Disk İle PDF İndir

Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel