Açıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü Pdf İndir *Ücretsiz

Açıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü Pdf İndir – Açıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü PDF Kitap İndir

Açıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenAçıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Açıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü Bilgileri

Elinizdeki çalışma, Antalya ilinin en büyük ilçelerinden olan Manavgat’ın ağzının söz varlığını ortaya koymak amacıyla hazırlanmıştır. Aslında bu sözlük, yazar tarafından hazırlanan Manavgat ve Yöresi Ağızları adlı yüksek lisans tezini tamamlayıcı bir çalışmadır. Tezimizde Manavgat’ın birçok köyünden derlenen ses kayıtları, transkripsiyonlu bir biçimde metne dönüştürülmüş ve bu metinler üzerinde yöre ağzının ses bilgisi ile biçim bilgisi açısından gramer özellikleri ortaya konulmuştur. Anılan çalışmada derlenen metinleri kapsayan bir sözlük de bulunmaktadır. Elinizdeki çalışma, bu tez için yapılan ses kayıtları dışında, Manavgat’ın onlarca köyünden yaklaşık beş yıl süren söz derlemeleri esasında oluşturulmuştur.
Uzun bir emeğin ürünü olan bu çalışma, daha önce Manavgat ağzına ilişkin hazırlanan sözlüklerden daha kapsayıcı olması, daha çok madde içermesi, bu maddelerin kökenlerinin gösterilmesi ve birçok maddede çağdaş Türk yazı dilleriyle karşılaştırılma yapılması bakımından farklıdır. Edebî dilde kullanılan ve yapısında, anlamında veya kullanıldığı bağlamda bir değişiklik olmayan sözlükbirimler sözlüğe alınmamıştır. Böylelikle Manavgat ağzında kullanılan yedi bin civarında söz ve söz birliği bir araya getirilmiştir.
 

Kitap Adı : Açıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü
Yayın Tarihi : 21.12.2021
Yazar : Celal Görgeç
Yayın Evi : PALET YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 256
ISBN : {isbn}

Açıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Açıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Açıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü Kitabı Hakkında Bilgiler

PALET YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Celal Görgeç olan Açıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Açıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Açıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. PALET YAYINLARI ait olan Açıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Açıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü Google Drive İle PDF İndir

Açıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü Yandex Disk İle PDF İndir

Açıklamalı Manavgat Ağzı Sözlüğü Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel