Ankara Günlüğü (1986-2018) Pdf İndir *Ücretsiz

Ankara Günlüğü (1986-2018) Pdf İndir – Ankara Günlüğü (1986-2018) PDF Kitap İndir

Ankara Günlüğü (1986-2018) ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenAnkara Günlüğü (1986-2018) ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Ankara Günlüğü (1986-2018) Bilgileri

2003’de Türk İdareciler Derneği’nce yayımlanan Kaymakam Günlüğü kitabımın sunuş yazısında şunları yazmıştım: “Ben yalnız ve içine kapanık bir adamım. Az konuşan ve asık suratlı. Günlük tutmak benim için bir sesleniş ve içini döküştür.”
 
Kaymakam Günlüğü’nün yayımlandığı yılın sonbaharında bir gün, İdarecinin Sesi dergisinin yayın kurulu toplantısına katılmıştım. Kurul üyesi olan bir emekli vali, kitabımda kilotumda kan görülmesi ve karımı tokatlamam gibi parçaların bulunmasından, “meslek adına utanç duyduğu” şeklinde konuştu. Bunun üzerine şunları söyledim:
 
Günlükte, günlük hayatın sıkıntıları dile getirilirdi. Özeleştiri de yapılırdı. Bundan gocunulmamalıydı…
 
Bu mealdeki konuşmalardan sonra, okur yazar idarecilerden olan yayın kurulu başkanı olan vali, sormam üzerine, şahsen tanışmadığımız bir akademisyenin, kitabıma dair olan olumlu yazısının dergide yayımlanmayacağını söyledi. Toplantıyı terk edip dergi yayın kurulundan istifa ettim.
 
Kaymakam Günlüğü üzerine, haftalık kitap okuma yazılarımın çıktığı mahalli bir gazetede bir yazı yazdım. Yazıda, yukarıdaki olaydan bahisle, çok yorulduğum ve kanserden kaygılandığım bir devrede, bir gece kilotumda kan lekesi gördüğümü anlattım. 37 yıllık eşime de, gene sıkıntılı bir devrede bir tokat attığımı.
 
Bunlar insani zaaflardı. İdareciler mesleği adına, vali olabilmek için politikacıların veya cemaat liderlerinin peşinden koşmak; kadın, kumar veya yarar düşkünü olmak gibi davranışlardan utanılırdı. Hani, bunları yapmış olsaydım da “yazardım ve yayımlardım. Zira olduğun gibi görünmek, hak bildiğin yolda gitmek ilkelerine uygun çalışmıştım.”
 
Meşhur deneme ve günlük yazarlarımızdan Salah Birsel’in Aynalar Günlüğü’nün 20 ocak 1986 tarihli parçasından bir cümleyi alıyorum: “Gerçekte bir insanın kendini bilmesi, kendini tanıması, onu, tüm aksırık ve tıksırıklarıyla kitabına boca etmesi, öyle kolay iş değil.”
 
Günlüğümde kendimi, çevremi ve Ankara’yı ne derece anlatabildiğimi bilmiyorum. Ancak yalansız dolansız yazdım. Özeleştiri de yaptım, görüp duyduklarımın aklımın almadıklarını da, eleştirdim. Kitabıma, defterlerim ve kağıtlarımdaki notlarımın, takriben onda biri kadarını alabildiğimi de belirteyim.
 
Montaiğne, kitabının önsözünde, “kendimi olduğum gibi anlatıyorum” demiştir.
 
Bu söz, bu kitap için de geçerli sayılabilir.

Kitap Adı : Ankara Günlüğü (1986-2018)
Yayın Tarihi : 06.07.2020
Yazar : Ertuğrul Taylan
Yayın Evi : DORLİON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 720
ISBN : {isbn}

Ankara Günlüğü (1986-2018) Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Ankara Günlüğü (1986-2018) indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Ankara Günlüğü (1986-2018) Kitabı Hakkında Bilgiler

DORLİON YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı Ertuğrul Taylan olan Ankara Günlüğü (1986-2018) kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Ankara Günlüğü (1986-2018) Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Ankara Günlüğü (1986-2018) Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DORLİON YAYINEVİ ait olan Ankara Günlüğü (1986-2018) kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Ankara Günlüğü (1986-2018) Google Drive İle PDF İndir

Ankara Günlüğü (1986-2018) Yandex Disk İle PDF İndir

Ankara Günlüğü (1986-2018) Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel