Arap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt) Pdf İndir *Ücretsiz

Arap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt) Pdf İndir – Arap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt) PDF Kitap İndir

Arap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt) ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenArap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt) ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Arap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt) Bilgileri

I.CİLT: METİN – II. CİLT: TIPKIBASIM
 
86 YIL BOYUNCA KASADA SAKLANAN GÜNLÜKLER…
Sultan İkinci Abdülhamid’in en yakınlarından olan ve o dönemi konu alan tarih kitaplarında “Arap İzzet Paşa” diye geçen Ahmet İzzet Holo Paşa, 1852’de Şam’da doğdu, 1924’te Kahire’de vefat etti. Yıldız Sarayı’nda görev yaptığı 1890’dan 1908’e kadar Sultan Abdülhamid’in sağ kolu olan Paşa, 31 Mart Vak’ası’nın hemen ardından hayatının tehlikeye girmemesi için ve hükümdarın ısrarıyla önce Avrupa’ya gitti, oradan da Mısır’a geçti. İzzet Holo Paşa 1895 ile 1908 yılları arasında Yıldız’da gördüklerini, yaşadıklarını ve devletin en üst düzeyinde olup bitenleri günü gününe, eksiksiz şekilde kaleme almış ve beş defterden meydana gelen günlüklerini memleketten ayrılırken yanında götürmüştü. Yazdıklarının ölümünden yüz sene sonra yayınlanmasını vasiyet eden Paşa’nın vefatının ardından defterlerini kızı Lemaa Hanım muhafaza altına aldı ve İsviçre’nin Lozan şehrinde bir bankanın kasasına koydu.  86 sene boyunca kasada kalıp zamanla unutulan defterler İzzet Paşa’nın bunları seneler boyunca arayan torununun oğlu Ahmet Semih Mümtaz tarafından 2010’da tesadüfen bulundular. Paşa’nın toplam 564 sayfadan oluşan günlüklerinin metni bu kitapta eski harflerden yeni yazıya eksiksiz şekilde aktarılmış şekilde ve üzerinde hiçbir müdahalede bulunulmadan yayınlanıyor. Kitapta defterlerin Paşa’nın elyazısıyla olan orijinal sayfa görüntülerinin tamamının yanı sıra küçük bir aile albümü de yer alıyor. Son sayfasının yazılışının üzerinden 111 sene geçtikten sonra tam metin halinde yayınlanan defterler o günlerle ilgili olarak az bilinen, karanlıkta kalan ve hâlâ tartışılan birçok konunun ayrıntısını günışığına çıkartmaktadır ve Bâbıâlî Türkçesi ile kaleme alınmış olan metnin günümüzün Türkçesine uyarlanmış yayını da yakında okurların istifadesine sunulacaktır. 2500 adet olarak satışa sunulan bu edisyonun ise tekrar basımı yapılmayacaktır.

Kitap Adı : Arap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt)
Yayın Tarihi : 14.05.2019
Yazar :
Yayın Evi : TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 1496
ISBN : {isbn}

Arap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt) Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Arap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt) indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Arap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt) Kitabı Hakkında Bilgiler

TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı  olan Arap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt) kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Arap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt) Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Arap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt) Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI ait olan Arap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt) kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Arap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt) Google Drive İle PDF İndir

Arap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt) Yandex Disk İle PDF İndir

Arap İzzet Holo Paşa’nın Günlükleri Abdülhamid’in Kara Kutusu (2 Cilt) Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel