Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri Pdf İndir *Ücretsiz

Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri Pdf İndir – Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri PDF Kitap İndir

Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenAvustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri Bilgileri

“Dünyanın ortasındaki bir ülkede yaşamakta olan Mamoon, Yar Birrain ve Birrung adlı üç erkek kardeş; eşleri, çocukları ve anneleriyle birlikte, ülkenin içinde bulunduğu savaş ve karışıklık ortamından kaçarak Avustralya’nın doğu bölgesine varırlar. Yöreyi gözden geçirirlerken aniden patlak veren fırtınada deniz araçları kullanılamaz hale gelir. Ağaçlardan kano yapmaya başlarlar. Tam ayrılacakları sırada, annelerinin kampta olmadığını görürler. Her yanı ararlar; ancak onu bulamazlar. Öldüğünü varsayarak yola çıkarlar; fakat anneleri ölmemiştir. Kamp yerinde kimseyi bulamayınca çocukların kendisini terk ettiğini düşünen anne, bir tepeye tırmanıp arkalarından bağırır; ama sesini duyuramaz. Çok kızar ve denizin sertleşmesi için dua eder. Kısa bir süre sonra, denizde kopan fırtına, üç kardeşin yeniden karaya dönmesine neden olur. Kardeşler değişik bölgelere dağılır. Biri, annesini bulur ve o yöreye yerleşir; diğerleri de başka yerleri yurt edinir. Giderek çoğalırlar ve tüm kıtaya yayılarak Avustralya’yı vatan olarak benimserler…’’

Bu kahverengi derili insanlar, kimilerine göre otuz, kimilerine göre kırk bin yıl, kimilerine göre ise çok daha uzun bir süredir bu kıtada yaşamaktadır. Her şeyleri özgün olan bu kültürden bir avuç söylence derledim. Bunlar, Aborijinlerin “Düş Zamanı” dedikleri; onların gördükleri, yaşadıkları, duyumsadıkları her “ŞEY” in yaratılışını anlatan kutsal bir döneme ait öykülerdir. Binlerce yıldır kuşaktan kuşağa aynen aktarıldıkları için özgünlükleri yitmemiş bu söylenceler aracılığıyla “Ruhsal Ataların” varlığı ve neleri, nasıl yarattıkları anlaşılabilir. 

Bir Aborijinin ‘Yaşam bilinci’, ‘Yaratılış Evresi’ söylenceleri (mitos) ile iç içedir. Yaşamındaki soyut ya da somut her ‘ŞEY’, ‘Yaratılış Evresi’ kahramanlarının etkisi altındadır.

Kitap Adı : Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri
Yayın Tarihi : 25.09.2019
Yazar : Hikmet Uğurlu
Yayın Evi : DORLİON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 160
ISBN : {isbn}

Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri Kitabı Hakkında Bilgiler

DORLİON YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı Hikmet Uğurlu olan Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DORLİON YAYINEVİ ait olan Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri Google Drive İle PDF İndir

Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri Yandex Disk İle PDF İndir

Avustralya Yerlileri Aborijinlerin Yaratılış Söylenceleri Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel