Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları Pdf İndir *Ücretsiz

Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları Pdf İndir – Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları PDF Kitap İndir

Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenBalkan Harbi’nde İhmal Faciaları ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları Bilgileri

Balkan Savaşları, Osmanlı Devleti ve Balkanlar için önemli sonuçlar doğurmuştur. Osmanlı Devleti, I. Balkan Savaşında beklenmeyen şekilde ağır bir yenilgiye uğramıştır. İç siyasette bitmeyen çekişmeler ve ordu-siyaset ilişkisindeki karışıklıklar savaşın başından itibaren sonucuna dair ilk olumsuz işaretleri vermiştir. Savaşın başında Balkanlardaki Osmanlı orduları ile bu ordulara bağlı kuvvetlerin birbirleri ile irtibatları kopmuştur. Bu da orduda önemli bozulmaların yaşanmasına yol açmıştır. Bu bozulmalar kısa sürede bozguna dönüşmüş, yalnız askerler değil ahali de büyük acılar içinde kalmıştır. Pek çoğu yüzyıllardır yaşadıkları topraklara ‘elveda’ demek zorunda kalmıştır.

Külçe’nin “Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları” adlı bu eseri; I. Balkan Savaşına dair asker ve sivillerin yaşadıklarına doğrudan doğruya şahitlik ederek, yaşadıklarını mümkün olabildiğince ayrıntılı şekilde aktarabilmesi yönüyle çok önemlidir. Anlattığı olayların birçoğu yeni kuşaklar için ibret vericidir.

Külçe, gençlere yönelik “…Ölmeyip layezal (yok olmaz) olan yalnız ve yalnız vatandır. Onu yaşatmak ki, şahsını ölmez yapmak demektir. Bunu bil… Buna inan… Unutma ki bu harpten dört yıl sonra Umumi Harp ve o harpten de bir iki yıl sonra Anafartalar ve İstiklal harplerinde harikalar gösteren millet yani sen; Balkan kaçkını olan sensin…
Milletin bu son iki harpte gösterdiği yiğitlikle Balkan Harbindeki ihmal ve teseyyübünün (kayıtsızlığının) bütün günahlarının kefaretini kanlarıyla ödemiştir…” gibi tespitlerini de paylaşmıştır.

Kitap Adı : Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları
Yayın Tarihi : 02.04.2018
Yazar : Süleyman Külçe
Yayın Evi : ÇİZGİ KİTABEVİ
Sayfa Sayısı : 208
ISBN : {isbn}

Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları Kitabı Hakkında Bilgiler

ÇİZGİ KİTABEVİ çıkarmış olduğu yazarı Süleyman Külçe olan Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. ÇİZGİ KİTABEVİ ait olan Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları Google Drive İle PDF İndir

Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları Yandex Disk İle PDF İndir

Balkan Harbi’nde İhmal Faciaları Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SMM Panel