Belge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı Pdf İndir *Ücretsiz

Belge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı Pdf İndir – Belge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı PDF Kitap İndir

Belge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenBelge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Belge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı Bilgileri

Talana dayalı yapılanan sistemler sorguya, aykırılığa ve itiraza asla tahammül edemezler. Osmanlı zihin dünyasının algısına göre Börklüce – Bedreddin eylemi Osmanlı sistemi için son derece tehlikeli bir itirazdır. Varlığı, muktedirin saltanatı için temel olan kulluk dünyasına aykırı bir duruştur. Dolayısıyla Bedreddin – Börklüce Mustafa eylemiyle gerçekleşen yapıya bu zeminden bakılacak olursa, yansıtmaların dışında bu olayın gerçek anlamı, ya da “gölgenin arkasındaki -karşı / gizli tarih olarak niteleyebileceğimiz- saklı gerçeklik” ne olabilir? Söz gelimi, eylemin gerçek niteliği nedir, öncüsü kimdir? Karaburun coğrafyası bize neyi anlatıyor, hangi oluşumu hatırlatıyor ya da hangi olguyu anımsatıyor? Bedreddin ve Börklüce’nin eylem ve direnişi, gerçekleştirmek istediği sistem, “resmi tarih yazıcıları” tarafından belli kalıplar kapsamında biçimlendirilerek yansıtılmaya ve benimsetilmeye çalışıldığı gibi yalnızca bir iktidar / tahakküm mücadelesi ya da vakanüvislerin deyimiyle “bir mülhid-i sûfî“nin kendini “yalvaç / nebi” ilan etme girişimi / mücadelesi olarak tanımlanabilir mi? Bu denli yüzeysel bir yansıtma, soruların, gölgede kalan boyutların yanıtı olabilir mi? Tarihin gölgeli / gizlenen sayfalarında neler saklıdır ve neden saklanır? Baktığımız “Tevârih-i Âli Osman” kayıtları bu noktada sistemin zihin dünyasının kodlarını bütün boyutlarıyla aktarıyor: “Şeyh Bedre’d-dîn İznik’e sürgün geldikde Börklüce Mustafâ Aydın iline vardı. Andan Aydın ilinden göçdi, Karaburun’a vardı. Ve Aydın ili vilâyetini gendüye döndürdi. Ve her nev’i kanunlar kodı ve hâşâ gendüye “peygamberem” didi. Ve cemi halka peygamber didürdi.” Söz gelimi, aktardığımız -sıradan bir Osmanlı yaklaşımı gibi görünen- bu kayıttan ne anlamalıyız ya da ne anlaşılabilir? Börklüce Mustafa tarafından konulduğu açıkça söylenen ve toplumsal çevreleri derinden etkileyen, “Aydın ilini gendüye döndüren” bu “her nev’i kanunlar” nedir? Bir bakıma “öte yüz okuması” olan yanıtlar bu çalışmada…
 

Kitap Adı : Belge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı
Yayın Tarihi : 02.09.2020
Yazar : Ali Haydar Avcı
Yayın Evi : DORLİON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 608
ISBN : {isbn}

Belge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Belge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Belge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı Kitabı Hakkında Bilgiler

DORLİON YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı Ali Haydar Avcı olan Belge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Belge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Belge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DORLİON YAYINEVİ ait olan Belge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Belge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı Google Drive İle PDF İndir

Belge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı Yandex Disk İle PDF İndir

Belge ve Kayıtlarla Bedreddin – Börklüce Gerçeği Kırılan Kulluk Kalıbı Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel