Belgelerle Dersim Gerçeği Pdf İndir – YILMAZ BASIM Pdf İndir

Belgelerle Dersim Gerçeği Pdf İndir – Belgelerle Dersim Gerçeği PDF Kitap İndir

Belgelerle Dersim Gerçeği ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenBelgelerle Dersim Gerçeği ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Belgelerle Dersim Gerçeği Bilgileri

Yakın tarihimizin en çok tartışılan konularından biri Dersim’de 1937-1938 yıllarında yaşanan olaylar olmuştur. Değişik sebeplerle Dersim olayları üzerindeki sır perdesi bir türlü aralanamadığı için tartışmalardan kurtulmak mümkün olmuyor. Kimisi katliam yapıldı derken, kimisi de devlete isyan edenlere gereken ceza verildi diyor.
Peki, gerçek ne? Gerçekten de Dersim’de bir katliam mı yaşandı; yoksa devlete isyan eden isyancılar mı bastırıldı?
Elinizdeki eser bu niyetle yola çıkılarak hazırlandı. Mümkün mertebe yorumlardan kaçınarak belgeler ve hatıralar ışığında tarafların görüşleri ortaya kondu. Dersim’in coğrafî ve tarihi yönleri, Seyit Rıza’nın olaylardaki rolü, dönemin siyasî durumu, olaylarda bizzat bulunan siyasîler, askerler ve diğer şahitlerin yaşadıkları ve özellikle İngiliz, Fransız ve Rus belgelerinde olayların rapor ediliş biçimleri ortaya konulmaya çalışıldı.
Çalışmamızın maksadız hangi tarafın haklı olup olmadığı hususunda hüküm vermek değil, bir nebzede olsa tarihi bir hâdiseye ışık tutmaktır.

Kitap Adı : Belgelerle Dersim Gerçeği
Yayın Tarihi : 25.01.2012
Yazar : Turan Bozkurt
Yayın Evi : YILMAZ BASIM
Sayfa Sayısı : 256
ISBN : {isbn}

Belgelerle Dersim Gerçeği Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Belgelerle Dersim Gerçeği indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Belgelerle Dersim Gerçeği Kitabı Hakkında Bilgiler

YILMAZ BASIM çıkarmış olduğu yazarı Turan Bozkurt olan Belgelerle Dersim Gerçeği kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Belgelerle Dersim Gerçeği Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Belgelerle Dersim Gerçeği Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. YILMAZ BASIM ait olan Belgelerle Dersim Gerçeği kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Belgelerle Dersim Gerçeği Google Drive İle PDF İndir

Belgelerle Dersim Gerçeği Yandex Disk İle PDF İndir

Belgelerle Dersim Gerçeği Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel