Ben Yalnızım Kaldırımlar Gibi Pdf İndir *Ücretsiz

Ben Yalnızım Kaldırımlar Gibi Pdf İndir – Ben Yalnızım Kaldırımlar Gibi PDF Kitap İndir

Ben Yalnızım Kaldırımlar Gibi ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenBen Yalnızım Kaldırımlar Gibi ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Ben Yalnızım Kaldırımlar Gibi Bilgileri

“Seni sana anlatışım diyorum ya…
Ellerinde uykuya dalan her mektubum senin bendeki uyanışın oluyor.
Sevilmeyi öğrendiğin hayat,
sevmeyi de öğretince anlayacaksın beni.
Bense sevilip sevilmediğimden habersiz, hep sevmenin karşılığı olarak yazacağım seni.”
“Sevgiyi ve aşkı, özlemi ve beklentiyi kafiyelerle anlatabilen şâirlerimizin sözleri çoğu zaman müzikle yoğrularak dudaklarımızdan dökülmüştür. İnsanoğlunun gönül telinden yalnız kafiyelerle örülmüş dörtlükler doğmaz. Bazen işte bu eserde olduğu gibi, içten gelen sözcükler, bir müzik gibi gözlerimizden yüreğimize akar gider.
Sevgiyi ve aşkı anlatan bu sözleri tarih içinde yoğuran; eski Türk edebiyatındaki örneklerini, Tanzimat edebiyatı çizgisinden modern Türk edebiyatı noktasına ulaştıran Yücel Bayar’ı kutluyorum.
Bu eseri sevenler okusun.Prof. Dr. Tuncer GÜLENSOY
“Yücel Bayar bir aşk yolcusu. Eskilerin “üç huruf, beş nokta” olarak simgeleştirdikleri kutlu bir aşkı arayan genç yolcu, “Sanki hakiki aşkı bulmak uğruna yapılan bir yolculuktu benimkisi.” diyor ilk mektubunda. Aşk yolunda ilerlerken sevgiliye mektuplar gönderiyor sevgiyi, aşkı anlatan. Bunun sebebini de “Aya İhanet”te kendisi açıklıyor: “Sevgiye ve aşka dair anlatacakları var çünkü.”
“Ellerinde uykuya dalan her mektubum senin bendeki uyanışın oluyor.” diyen genç âşık, aşk ikliminde baharın diriltici havasını teneffüs ediyor sevgiliye ulaşan her mektupta yeniden. “Gönlümün elleridir mektup diye tuttuğun.” diye sesleniyor sevgiliye bir başka mektubunda…Aşk yolculuğu “kıldan ince, kılıçtan keskin” bir yolculuk… Ehl-i dil olmak gerek menzile ermek için. Her yolcu anlatamaz yolda yaşadıklarını. Anlatabilmek için ehl-i lisan olmalı aynı zamanda… Yücel Bayar’ın aşkı anlama ve anlatma arayışlarının ürünü olan “Hoşça Kallar Senin Olsun” adlı bu şiirimsi mektuplar, genç bir kalemin edebiyat dünyasına adım atışını da müjdeliyor aynı zamanda. Bu yol da aşksız aşılacak bir yol değil. Aşk olsun!” Doç. Dr. Bayram DURBİLMEZ

Kitap Adı : Ben Yalnızım Kaldırımlar Gibi
Yayın Tarihi : 05.12.2014
Yazar : Yücel Bayar
Yayın Evi : LORE KİTAP
Sayfa Sayısı : 168
ISBN : {isbn}

Ben Yalnızım Kaldırımlar Gibi Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Ben Yalnızım Kaldırımlar Gibi indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Ben Yalnızım Kaldırımlar Gibi Kitabı Hakkında Bilgiler

LORE KİTAP çıkarmış olduğu yazarı Yücel Bayar olan Ben Yalnızım Kaldırımlar Gibi kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Ben Yalnızım Kaldırımlar Gibi Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Ben Yalnızım Kaldırımlar Gibi Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. LORE KİTAP ait olan Ben Yalnızım Kaldırımlar Gibi kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Ben Yalnızım Kaldırımlar Gibi Google Drive İle PDF İndir

Ben Yalnızım Kaldırımlar Gibi Yandex Disk İle PDF İndir

Ben Yalnızım Kaldırımlar Gibi Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel