Bin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları Pdf İndir *Ücretsiz

Bin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları Pdf İndir – Bin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları PDF Kitap İndir

Bin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenBin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları Bilgileri

“Kadının gözleri şimdi dört dönüyor cezaevi arabasının içinde. Yüreği matruşkalar misali dert içinde dert. Daraldı, darlandı; güldü, ağladı, düşündü, delirdi… Ah, bu çelişkiler! Çelişmek mi? Neyle, kimle. Kolay mı öyle çelişmek? Bu yüzden bu arabada şu anda. Çeliştikçe çekiştirdi onu içine, en zindan siyahına. Siyah, kapkara. Aydınlık mı yoksa? Göremiyor ki. Neyi görecek simsiyah parmaklıkların ardından. Bunlar aydınlığı bile içeri girmeden karartırlar. Mavi mi o, gökyüzü mü? Gökyüzü… Nasıl bir şeydi, muhayyilesi, hafızası zayıfladı biraz şu aralar. Bunaklıktan mı yoksa bungunluktan mı bunlar? Bileklerinde, iki elini dostça birleştiren bir şey var. Senin senden başka kimsen yok diyen, bir eline eş olarak diğerini gösteren bir şey. Soğuk gri.”
 
“Gidiyor. Başı önüne eğik, şakakları zonklarken, esaretle geçecek yıllarının hayalini kuruyor. Yanında yeşil üniformalı iki meraklı göz var. Neden? diye soruyorlar kendilerince. Ah, neden sonuç ilişkisi kurabilsem burada olur muydum sizce? diye geçiriyor içinden. Mazgallar gün ışığının gözleriyle buluşmasına izin vermiyorlar. Hak etmiyor diyor, o seni hak etmiyor. Neyse, bundan da mahrum kaldı. Mahrumiyet, mahrumiyettir ne de olsa. Mahrumiyetse teslimiyet.”
 
“Teslim oldu artık esaretle geçecek yıllarına. Maviyi özgürlük bilirdi. Kandırmışlar onu düpedüz. İnsanlara inanmadığı gibi renklere de inanmaz artık. Ne geldiyse başına renklere inandığından gelmedi mi zaten? Yanılttılar onu hep. Hele şu mavi yok mu? Kanına girdi sinsice. Özgürlük belledi, umut belledi. Dört yanını çeviren mahkûm arabası oldu çıktı. Soğuk, ruhsuz. Sahi özgürlük bu mavinin neresinde şimdi?”
      
“Bir kadın vardı içeride, suçu her ne olursa olsun bir kadın vardı. Bu kadın kısır bir döngünün içine girmişti. Her günü bir önceki günün katili sayıyordu. Beklemeyi unutmuş, mavilikleri unutmuş, dışarıda hızla akıp giden zamanı unutmuştu.”
 
“Yeşil ışığın yanmasıyla hareket etti otobüs. Zaman akıp geçmiş, diyorum kendi kendime ve sonra düşünüyorum: “Kim bilir kim vardı o cezaevi arabasının içinde. Her kim olursa olsun beni etkilemiş geçip gitmişti ama içindeki kişi için hiçbir şey geçmemişti, geçip gitmeyecekti.”

Kitap Adı : Bin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları
Yayın Tarihi : 04.08.2020
Yazar : Kolektif
Yayın Evi : DORLİON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 240
ISBN : {isbn}

Bin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Bin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Bin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları Kitabı Hakkında Bilgiler

DORLİON YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı Kolektif  olan Bin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Bin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Bin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DORLİON YAYINEVİ ait olan Bin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Bin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları Google Drive İle PDF İndir

Bin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları Yandex Disk İle PDF İndir

Bin Dallı Edebiyat Topluluğu Nisan Kadınları Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel