Bir Kara Talih: Kızılderililer Pdf İndir *Ücretsiz

Bir Kara Talih: Kızılderililer Pdf İndir – Bir Kara Talih: Kızılderililer PDF Kitap İndir

Bir Kara Talih: Kızılderililer ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenBir Kara Talih: Kızılderililer ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bir Kara Talih: Kızılderililer Bilgileri

Dünya tarihindeki ilk insan hakları savunucularından biri olan Bartolomé de las Casas, 1510 yılında Amerika’ya keşiş olarak atandıktan sonra, gördükleri karşısında bu eseri yazar. Daha doğrusu yazmaya ikna edilir. Tüm yazdıklarının bir özet olduğunu vurgulayan Casas’ın ayrıntıya girmemesinin sebebi, okuyacak kişinin bunlara inanmayacağını düşünmesidir, çünkü kızıl tenlerinde kara bir yazgı olduğundan habersiz olan yerlilerin başına gelenler, yenilir yutulur cinsten değildir. Beyaz adamların akıttığı kanlar, yüzlerine siluet olarak vurmuştur Kızılderililerin. O dönemde meydana gelen katliamların, yıkımların, ölümlerin ve nicelerinin sorumlusu olan beyaz adamlar, İspanyollardır. Gözlerini öyle bir servet bürümüştür ki yerlilerin tamamını yok edene kadar durmamaya ant içmişlerdir. İspanyollar topraklarına girene kadar huzur içinde yaşayan yerliler, bir soykırımın göbeğine düştüklerinde beyaz adamlardan nefret eder olmuşlardır. Öyle ki bir yerli, Hristiyanların cennete gideceklerini duyduğunda, onları bir daha görmek istemediği için cehenneme gitmeyi tercih etmiştir. Bu, sıradan bir Yeni Dünya keşfi değil aynı zamanda bir iç dünya keşfidir. ‘’Bu kadar da olmaz’’ dediğimiz, ancak hep daha fazlasının olduğu bir keşif… Onların hikâyesi ‘’bir varmış, bir yokmuş’’ diye başlamaz çünkü onlar beyaz adamların gözünde zaten yoktur. Onların hikâyesi yokluktan doğar. Kimi zayıf düşerek ölen, kimi de en azından deneyerek ölen yerliler öyle cesurdur ki düşmanın da öyle olmasını ister ve Yaradan’a der ki: ‘’Rabbim, düşmanımı cesur ve kuvvetli yap ki eğer onu yenersem utanç duymayayım.’’ Her defasında başka bir beyaz gelip geçer o topraklardan, yine de doymaz. Maden kazdırır doymaz, suya daldırır doymaz, insan öldürür yine doymaz…
Sözlerimizi bir Kızılderili atasözüyle bitiriyor ve ne kadar keyifli denebilirse o kadar keyifli okumalar diliyoruz: ‘’Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.’’

Kitap Adı : Bir Kara Talih: Kızılderililer
Yayın Tarihi : 18.12.2020
Yazar : Bartolome de Las Casas
Yayın Evi : DORLİON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 128
ISBN : {isbn}

Bir Kara Talih: Kızılderililer Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Bir Kara Talih: Kızılderililer indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Bir Kara Talih: Kızılderililer Kitabı Hakkında Bilgiler

DORLİON YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı Bartolome de Las Casas olan Bir Kara Talih: Kızılderililer kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Bir Kara Talih: Kızılderililer Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Bir Kara Talih: Kızılderililer Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DORLİON YAYINEVİ ait olan Bir Kara Talih: Kızılderililer kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Bir Kara Talih: Kızılderililer Google Drive İle PDF İndir

Bir Kara Talih: Kızılderililer Yandex Disk İle PDF İndir

Bir Kara Talih: Kızılderililer Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel