Biyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979) Pdf İndir *Ücretsiz

Biyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979) Pdf İndir – Biyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979) PDF Kitap İndir

Biyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979) ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenBiyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979) ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Biyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979) Bilgileri

Michel Foucault’nun 1970-1984 arasında Collège de France’taki “Düşünce Sistemleri Tarihi” başlıklı kürsüsünde verdiği bu derslerde, düşünürün elindeki tarihsel materyalleri nasıl işlediğine, felsefeyle tarih arasındaki bağları nasıl ördüğüne tanık oluyoruz. Bu derslerde Foucault, Antik Yunan’da paranın tesisinden 18. yüzyıl Fransa şehirciliğine, psikiyatrik iktidardan modern devlet aklına, Hıristiyan öznellik biçimlerinden neoliberalizmin insan kavrayışına uzanan tarihsel araştırmaları, hakikat ile özne arasındaki ilişkinin biçimlerini sorgulayarak ortaya koyuyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları, Fransa’da 1999’dan itibaren yayınlanan, birçok yeni araştırma için çıkış noktası oluşturan ve Foucault’nun düşüncesinin alımlanmasında bir dönüm noktası haline gelen bu dersleri, Türkçe baskısı için yazılan yeni önsözlerle birlikte yayınlıyor.
Yönetim tekniklerinin tarihi konusundaki araştırmasını sürdüren Michel Foucault, 1979 senesindeki bu derste, «özgürlük yoluyla yönetme tekniği» olarak kavradığı liberalizm meselesini ele alıyor. Liberalizmi bir düşünce akımı olarak değil, ortaya çıktığı 18. yüzyıldaki bir yönetim pratikleri bütünü olarak okuyan Foucault, burada özgürlüğü bir yandan üretip bir yandan tüketen yeni bir aklın ortaya çıktığını savunuyor. Ancak Foucault’nun bu dersteki temel meselesi, bu liberal yönetim sanatının 20. yüzyılda yaşadığı derin dönüşümleri kavramaktır. Avrupa Birliği’nin inşasında da önemli bir yer tutan Alman ordoliberalizm akımı ile bugünkü neoliberalizmi besleyen Chicago Okulu düşüncesi, böylelikle ilk kez eleştirel bir siyaset felsefesi tarafından incelenmiş oluyor. Foucault, ilk kez bu denli yakın bir tarihten, çağdaşı olduğu yönetim pratiklerinden söz ederken, bugün hâlâ içinde yaşadığımız politik ve ekonomik aklın işleyişine de ışık tutuyor: 1970’lerde gelişen yeni ekonomik insan modeli, insan sermayesi kavramı, toplumun şirketleştirilmesi gibi pratikler biyopolitikanın birer aracı olarak ortaya çıkıyor. Biyopolitikanın Doğuşu, yayınlandığından bu yana sosyoloji, siyaset bilimi, tarih ve felsefe alanlarında büyük ilgi uyandırmış, çağdaş eleştirel düşüncenin temel başvuru metinlerinden biri haline gelmiştir.

Kitap Adı : Biyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979)
Yayın Tarihi : 08.05.2019
Yazar : Michel Foucault
Yayın Evi : İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ
Sayfa Sayısı : 320
ISBN : {isbn}

Biyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979) Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Biyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979) indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Biyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979) Kitabı Hakkında Bilgiler

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ çıkarmış olduğu yazarı Michel Foucault olan Biyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979) kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Biyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979) Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Biyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979) Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ ait olan Biyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979) kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Biyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979) Google Drive İle PDF İndir

Biyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979) Yandex Disk İle PDF İndir

Biyopolitikanın Doğuşu College De France Dersleri (1978-1979) Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SMM Panel