Bulgar Gözüyle Edirne Pdf İndir *Ücretsiz

Bulgar Gözüyle Edirne Pdf İndir – Bulgar Gözüyle Edirne PDF Kitap İndir

Bulgar Gözüyle Edirne ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenBulgar Gözüyle Edirne ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bulgar Gözüyle Edirne Bilgileri

Azizlerin yaşamöykülerinden kroniğe, öyküden romana, ama özellikle anı ve gezi notu türlerinde Edirne’yle ilgili Bulgar edebiyatında yüksek sayıda tanıklık çıkar karşımıza. Edirne’yle ilgili tanıklıkların, kentin 19. yüzyılın ortalarına doğru Bulgarlar açısından önemli bir ticaret, eğitim ve kültür merkezi olarak gelişmeye başlamasıyla arttığını görürüz. Tanıklıklarda artık kentin konumu, tarihsel geçmişi, güncel durumu, sosyal yaşamı, dini mabetleriyle ilgili bilgi ve verilere, hatta tasvirlere yer verilmeye başlanır. Örneğin Konstantin Fotinov (1790-1858) Kısaca Genel Dünya Coğrafyası (1843) adlı kitabında, Trakya bölgesini tanıtırken İstanbul’dan sonra en çok Edirne’ye odaklanır. Mihail Macarov da (1854-1944), gezi notu ve anılarında 1860’lı, 1870’li yılların Osmanlı Edirne’sini ustaca canlandırır. Derlememizde yer alan Dobri Minkov ise (1856-1942) anılarında Edirne vilayet merkezinde 1870’in başlarında düzenlenen Umumi Meclis toplantısını anmakla yetinmeyerek, kentin mahalleleri, toplumsal yaşamı, tarihsel anıtları, bunlarla ilgili yaygın söylenceler, Bulgarlara ait eğitim ve din kurumları hakkında da yalın bilgiler verir. Bir başka yazar, Petır Karapetrov da (1845-1903) Edirne’de geçirdiği 1878-1879 yıllarıyla ilgili anılarını bütün ayrıntı ve canlılığıyla aktarmaya çalışır. Hakkında çok az şey bildiğimiz Andon Dimitrov’un anıları da 1878-1879 yılı Edirne’sini kapsar. Çalışmamızda yer alan metinler kentteki eğitim, yayıncılık, kültür ve ticaret hayatıyla ilgili bilgiler de içerir. Bu anlatılarda Osmanlı idaresi hakkında bazen övgü, bazen de eleştiri ve yergilere rastlarız. Ama her şeye rağmen 1870’li yılların Edirne’sinde etnik katmanlar arasında iyi ilişkiler egemendir. M. Macarov, P. Slaveykov, D. Minkov, P. Karapetrov ve A. Dimitrov’un bu kitapta bir araya getirilen anı ve gezi notları 1870’ler Edirne’sini bütün özgünlüğü, renkliliği ve canlılığıyla günümüze aktarıyor.

Kitap Adı : Bulgar Gözüyle Edirne
Yayın Tarihi : 15.05.2012
Yazar : Hüseyin Mevsim
Yayın Evi : KİTAP YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 101
ISBN : {isbn}

Bulgar Gözüyle Edirne Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Bulgar Gözüyle Edirne indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Bulgar Gözüyle Edirne Kitabı Hakkında Bilgiler

KİTAP YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı Hüseyin Mevsim olan Bulgar Gözüyle Edirne kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Bulgar Gözüyle Edirne Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Bulgar Gözüyle Edirne Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. KİTAP YAYINEVİ ait olan Bulgar Gözüyle Edirne kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Bulgar Gözüyle Edirne Google Drive İle PDF İndir

Bulgar Gözüyle Edirne Yandex Disk İle PDF İndir

Bulgar Gözüyle Edirne Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SMM Panel