Çay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi Pdf İndir *Ücretsiz

Çay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi Pdf İndir – Çay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi PDF Kitap İndir

Çay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenÇay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Çay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi Bilgileri

Çay bir gıda maddesi ve sağlıklı yaşamın bir parçasıdır. İçerdiği polifenoller, mineraller, vitaminler, alkaloidler, karbonhidratlar, proteinler vb. bileşikler ile çay değerli bir içecektir. Kuru çayda bulunan maddelerin yitirilmeden deme (infüzyona) geçmesi, uygun ve doğru demleme ile gerçekleşebilir. İnsanlar gereksinim duydukları vitamin ve minerallerin bir bölümünü içtikleri çay ile karşılamaktadır. Kimi ülkelerde ilaç olarak da nitelendirilen çayın insan sağlığı üzerindeki olumlu ve önemli etkisi, temelde çay deminde bulu nan polifenollerden (kateşinlerden) kaynaklanır. Bu olgunun araştırma sonuçlarıyla da kanıtlanmış olması, diyetisyenler tarafından polifenol içerikleri yüksek doğal besin maddelerinin önerilmesine neden olmaktadır. Sekiz ana bölümden oluşan bu kitabın ilk bölümünde dünyada ve Türkiye’de çayın tarihi gelişimi özetlendikten sonra ikinci bölümde çay bitkisinin özellikleri, yetiştiği yerler ve gelişme koşulları anlatılmıştır. Çay yaprağının kimyasal ve biyokimyasal içeriği üçüncü bölümde ele alınmış, dördüncü bölümde çay bitkisinin gübrelenmesi ayrıntılı şekilde on alt başlık altında açıklanmıştır. Dünyada en çok üretilen ve tüketilen siyah ve yeşil çayların yanında Oolong çay, beyaz çay, öz çay ve daldırma çayın üretim teknolojileri orijinal resimlerden de yararlanılarak aşama aşama açıklanmıştır. Kuru çayın ve çay deminin içeriği ayrıntılı şekilde altıncı bölümde verilmiştir. En yeni araştırma bulguları ışığında çay ve sağlığımız yedinci bölümde sunulmuştur. Sekizinci ve son b ölümde dünyada ve Türkiye’de çay üretimi ve tüketimi istatistikî bilgiler ışığında karşılaştırılmalı olarak verilmiştir.

İÇİNDEKİLER
1. Bölüm
GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ÇAY 1
1.1. DÜNYADA ÇAY 1
1.2. TÜRKİYE’DE ÇAY 3
1.3. TARİHLERİNE GÖRE DÜNDEN GÜNÜMÜZE ÇAYIN GELİŞİMİ 7
KAYNAKÇA 9

2. Bölüm
ÇAY BİTKİSİ 11
2.1. BOTANİKTEKİ YERİ ve ÇEŞİTLERİ 11
2.1.1. Çin Çayı 11
2.1.2. Assam Çayı 12
2.1.3. Kamboçya Çayı 12
2.2. BİTKİSEL ÖZELLİKLERİ 12
2.2.1. Çay Bitkisinin Tohumu ve Yağı 14
2.3. YETİŞTİĞİ ÜLKELER ve YETİŞME KOŞULLARI 16
2.3.1. İklim İstekleri 17
2.3.1.1. Sıcaklık 17
2.3.1.2. Yağış 19
2.3.1.3. Bağıl Nem ve Rüzgâr 19
2.3.1.4. Güneşlenme ve Gölgelenme 19
2.4. TOPRAK İSTEKLERİ 20
2.4.1. Çay Toprakları 20
2.4.2. Toprak pH’sı 21
2.4.3. Bitki Besin Maddeleri 24
2.5. ÜRETİM TEKNİĞİ 26
2.5.1. Tohumla Üretim 26
2.5.2. Çelikle Üretim 27
2.5.2.1. Çelik Yastıklarında Üretim 27
2.5.2.2. Naylon Torbalarda Üretim 29
2.5.2.3. Plastik Tünelde Üretim 29
2.6. BUDAMA 31
2.6.1. Şekil Budaması 32
2.6.2. Ürün Budaması 32
2.6.3. Çırpma 33
KAYNAKÇA 33

Kitap Adı : Çay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi
Yayın Tarihi : 30.09.2010
Yazar : Prof. Dr. Burhan Kacar
Yayın Evi : NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK
Sayfa Sayısı : 356
ISBN : {isbn}

Çay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Çay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Çay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi Kitabı Hakkında Bilgiler

NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK çıkarmış olduğu yazarı Prof. Dr. Burhan Kacar olan Çay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Çay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Çay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK ait olan Çay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Çay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi Google Drive İle PDF İndir

Çay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi Yandex Disk İle PDF İndir

Çay Çay Bitkisi, Biyokimyası, Gübrelenmesi, İşleme Teknolojisi Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel