Cem’re Pdf İndir *Ücretsiz

Cem’re Pdf İndir – Cem’re PDF Kitap İndir

Cem’re ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenCem’re ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Cem’re Bilgileri

“Söyle bakalım. Ne olmak istiyorsun?”
“Bilim kadını.” dedi heyecanla.
“Bilim kadını ha! En çok da kalbi merak ediyor olmalısın.”
“O durduğunda hayat da duruyorsa; çok önemli olmalı, değil mi?”
Babası kuşun cansız bedenini incitmemeye çalışarak kürekle alıp getirdi. Özenle çukura yerleştirdi. Üstünü toprakla örtmeye başlayarak tekrar kapatmaya hazırlandı.
“Evet, dediğin gibi çok önemli… Yaşamak için. Bu kuşu düşün. Kim bilir kaç tane ağacın dallarına kondu. Yavruları oldu. Onları besledi, büyüttü. Uçmayı öğretti onlara. Kanat çırpışlarını izledi. Mutlu oldu. Arkadaşları ile birlikte şarkılar söyledi.”
Attığı son birkaç toprak ile çukur kapanmıştı.
“Artık kalbi atmadığına göre, şimdi onun için huzurla uyuma vakti geldi.” Babası elleriyle toprağı düzeltirken, Ömre ağlamaya başladı:
“Orda şimdi yalnız kalacak ama. Hem de karanlık!” Babası, sevgi dolu o ellerdeki çamuru pantolonunun arkasına silip temizlemeye çalıştı. Kızının önünde diz çöküp kollarından tuttu.
“Merak etme, yalnız olmayacak. Bu ağacın dallarına her gün onlarca kuş gelip konacak, onu ziyaret etmek için. Hem geceleri de yıldızlar ile uyuyacak. Karanlık olmayacak.”
Ömre kömür karası yaşlı gözleriyle babasının sevecen dolu yüzüne bakıp, ikna olmaya çalışıyordu kuşun huzurla uyuduğuna.
“Doğanın en büyük erdemi, özgür yaşamaktır. Bunu hiçbir zaman unutma, olur mu? Eğer bu kuş hayatını bir kafeste tutsak olarak geçirmiş olsaydı, onun için üzülebilirdik. Güven bana. Şimdi huzurla uyuyor olacak.” Babasının söylediklerini anlamamıştı ama yine de tamam anlamında başını sallamıştı. Ona güveniyordu.
“Hadi artık, annen ikimize de çok kızacak.”
El ele tutuşup koşturmuşlardı mutfak kapısına o gün. İki ay sonra ise babasının cenazesinde daha büyük bir çukurun kapatılışını izlemişti…
 
 
***
 
 
Bir genç kızın suskunluğunda, keşkelerinde, korkularında, en çok da kendini mahkûm ettiği yalnızlığında kendinizi bulacağınız bu hikâye; Siyaha boyanmış ruhunu aşka teslim ederek renklendirirken yine sessizliğe bürünmesiyle ruhunuzu acıtacak…
Sevdiklerinin duasına katılacağınız, mucizeler beklediğiniz, kadının gücünü hissettiğiniz ve en önemlisi sayfalar aktıkça Ömre’ye olduğu gibi yüreğinize cemreler düşecek ve son satırda da yazdığı gibi:
“Nefes aldıkça bitmiyoruz…” diyeceğiz.

Kitap Adı : Cem’re
Yayın Tarihi : 27.06.2019
Yazar : Berrin Ay
Yayın Evi : DORLİON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 216
ISBN : {isbn}

Cem’re Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Cem’re indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Cem’re Kitabı Hakkında Bilgiler

DORLİON YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı Berrin Ay olan Cem’re kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Cem’re Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Cem’re Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DORLİON YAYINEVİ ait olan Cem’re kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Cem’re Google Drive İle PDF İndir

Cem’re Yandex Disk İle PDF İndir

Cem’re Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel