Çerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset Pdf İndir *Ücretsiz

Çerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset Pdf İndir – Çerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset PDF Kitap İndir

Çerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenÇerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Çerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset Bilgileri

Elinizdeki kitapta yer alan çalışmalar tarihsel perspektifi ihmal etmeden son dönem Çerkes sosyolojisini, kültürünü, politikalarını ve gelecek yönelimlerini konu ediniyor. Kitabın kaygısının yakın gelecek olmasının nedeni, bölgemizdeki ve dünyadaki bütün ezilen sınıfların, halkların, etnik grupla-rın, dışlanan sosyal kesimlerin ve mültecilerin kaygılarının da aynı olmasıdır.
Kitapta yer alan yazılar zaman zaman tarihe ve Çerkeslerin kült persona non grata’sı Çerkes Ethem’e göndermeler yaparak Çerkeslerin toplumsal tarih içerisinde edindikleri ama pek de tekin olmayan, ikircikli pozisyonlarına ve bu pozisyonun “dışarıdan” nasıl göründüğüne eğiliyor; Çerkeslerin, kendilerine ve dışarıya nasıl baktıklarına ilişkin değerlendirmelerini ve tanıklıklarını paylaşıyor. Çerkeslerin 1864’ten bu yana siyasi faaliyetleri, örgütlenmeleri ve mücadeleleri kitabın odak noktaları arasında. Çerkes milliyetçiliğinin ve “Çerkes kadını” imajının gölgesindeki kadın sorunu ise toplumsal cinsiyet ilminin verimini kitaba taşıyor. Diasporada asimilasyon ve gençlerin gelecek öngörülerini tartışan söyleşiler kitaba zenginlik katan öğelerden biri. Kitap ayrıca, Çerkeslerin Osmanlı döneminden günümüze kadar diasporadan anayurda dönüş girişimlerini özetliyor, dönüş fikrinin gelişimini izliyor ve bir siyasal pratik olarak dönüşün anlamı üzerinde duruyor. Abhazya Cumhuriyeti’nin dönüş ve kabul politikalarını ve dönüşün hukuki prosedürü üzerine ayrıntılı bir sunuyu da içeren kitap, Türkiye ve Rusya’nın Abhazya ve Güney Osetya politikalarının karşılaştırmalı analizine yer veriyor. Çerkes diasporasının Türkiye’nin Kuzey Kafkasya politikalarına katkısının neler olabileceğini, ayrıca emperyal güçlerin bölgedeki ağırlıkları ve politik tasarruflarını mercek altına alıyor.
Temennimiz, bu kitaptaki makaleler vesilesiyle açılacak bir tartışmanın Türkiye’deki demokrasi tartışmalarına ve Çerkes diasporasının bütününe taşınmasıdır.
 
KATKIDA BULUNANLAR: Anıt Baba (Papba)-Bahar Ayça Okçu-oğlu-Behice Bağ Özveri-Birgül Asena Güven-Bülent Jane-Cahit Aslan-Can Nart-Cumhur Bal-Denef Işık-Elmas Zeynep Arslan-Erdoğan Aydın-Ergün Özgür-Erol Köroğlu-Erol Taymaz-Eylem Akdeniz Göker-Filiz Çelik-Georgy Chochiev-Merih Cemal-Muhittin Tolga Özsağlam-Murat Özçelik-Setenay Nil Doğan-Tanıl Bora-Ulaş Sunata-Yaşar Güven

Kitap Adı : Çerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset
Yayın Tarihi : 18.11.2021
Yazar :
Yayın Evi : DİPNOT YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 468
ISBN : {isbn}

Çerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Çerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Çerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset Kitabı Hakkında Bilgiler

DİPNOT YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı  olan Çerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Çerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Çerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DİPNOT YAYINLARI ait olan Çerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Çerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset Google Drive İle PDF İndir

Çerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset Yandex Disk İle PDF İndir

Çerkeslerin 21. Yüzyılı Kimlik, Anayurt ve Siyaset Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel