Dedeler Aleviliği Anlatıyor Pdf İndir *Ücretsiz

Dedeler Aleviliği Anlatıyor Pdf İndir – Dedeler Aleviliği Anlatıyor PDF Kitap İndir

Dedeler Aleviliği Anlatıyor ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenDedeler Aleviliği Anlatıyor ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Dedeler Aleviliği Anlatıyor Bilgileri

Alevi Dedeleri, atalarından aldıkları mirası, kendi yaşam tecrübeleriyle de birleştirerek bugünlere getirip, yaşattılar ve de bizlerle paylaştılar.
Tüm dedelerin yaşam öyküleri başlı başına bir kitap konusu aslında… Hayatın içinden gelen, yaşamın renklerini barındıran dedeler samimi, içten ne de güzel özetliyorlar, yaşamlarını, dünyaya bakışlarını…
Bu kitapla; yüzlerce söyleşiden bir deste sunuldu sizlere. Yaşayan Aleviliği dedelerin konuşmalarından, bu söyleşiler aracılığıyla anlamaya çalıştık.
Hep başkalarının anlattıkları, yazdıkları şekliyle Alevilik kamuoyuna sunuldu. Ama burada bu inancın, bu öğretinin öncü isimlerinden olan, dedeler bu sefer kendileri konuştular. Özlerini ortaya koydular.
Dedeler; (Babalarla birlikte) hazine sandıkları olan bellekleriyle, ruhlarındaki hatıra ormanlarıyla, büyük tecrübeleriyle, yaşamın bir başka boyutundan hayata bakanlar olarak, bize halkbilim, edebiyat, tarih bakımından da ne büyük nimetler sunuyorlar.
Dedeler, bir umuttur; dedelik, zahmetli bir yolun adıdır.
Dedeler, çölde açan çiğdeme benzerler….
Dedesiz, bir Alevîlik düşünülemez….
Dedelik; cemdir, semahtır, sazdır.
Dede talibiyle, zakiriyle, deyişiyle, aşkıyla ‘dede’dir.
Ocaksız dede olunmaz, Pîr elinden tutmayan, mürşit didârı görmeyen, rehber eşiğinden geçmeyen de bu yolda yol alamaz.
Yol-erkân süren, doğru görüp doğru söyleyen, tüm insanlığın önderi olabilen dedelere ne mutlu.
Aşk ola erenler, aşk ola!

Kitap Adı : Dedeler Aleviliği Anlatıyor
Yayın Tarihi : 03.04.2018
Yazar : Ayhan Aydın
Yayın Evi : KRİPTO BASIN YAYIN
Sayfa Sayısı : 416
ISBN : {isbn}

Dedeler Aleviliği Anlatıyor Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Dedeler Aleviliği Anlatıyor indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Dedeler Aleviliği Anlatıyor Kitabı Hakkında Bilgiler

KRİPTO BASIN YAYIN çıkarmış olduğu yazarı Ayhan Aydın olan Dedeler Aleviliği Anlatıyor kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Dedeler Aleviliği Anlatıyor Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Dedeler Aleviliği Anlatıyor Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. KRİPTO BASIN YAYIN ait olan Dedeler Aleviliği Anlatıyor kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Dedeler Aleviliği Anlatıyor Google Drive İle PDF İndir

Dedeler Aleviliği Anlatıyor Yandex Disk İle PDF İndir

Dedeler Aleviliği Anlatıyor Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SMM Panel