Denizlük / Büyük Deniz Sözlüğü Pdf İndir *Ücretsiz

Denizlük / Büyük Deniz Sözlüğü Pdf İndir – Denizlük / Büyük Deniz Sözlüğü PDF Kitap İndir

Denizlük / Büyük Deniz Sözlüğü ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenDenizlük / Büyük Deniz Sözlüğü ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Denizlük / Büyük Deniz Sözlüğü Bilgileri

Deniz anlata anlata bitmez, bitmemelidir de. Yıllar önce denizi anlatacak olanlara daha iyi anlatabilmeleri için, anlatılanları da okuyacak olanlara daha iyi anlayabilmeleri için denizin dilinin bir sözlüğünü yazma hevesine kapıldım. Önce bu iş nasıl olur diye denemek üzere Yıldız Adları Sözlüğü’nü, arkasından Deniz Balıkları Sözlüğü’nü yazdım. Deniz sözlüğü işlerinin piri olan Süleyman Nutkî’ye çömezlik edip onun Kamûs-i Bahrî’sini yeni yazımıza çevirdim. O arada öğrendiklerimin bir bölümünü Denizin Dili-Denizin Yazısı’nda anlattım. İşte elinizdeki Denizlük, o uzun yılların ve denemelerin bir ürünüdür. İkinci amaç, diğer deniz sözlüklerinde büyük ölçüde göz ardı edilmiş olan etimolojik amaçtır. Sözcüklerin kökenlerini açıklamak ya da bunlar hakkında açıklamalar önermek yönünde çaba gösterdim. Üçüncü olarak, açıkça dile getirilmemiş olsa da Denizlük, bir Türkçe-İngilizce sözlük olarak da kullanılabilir. Doğrudan Türkçe sözcüklerden hareketle düzenlenmiş olduğundan, Denizlük’te yer alan İngilizce karşılıklar, çoğu zaman uzun açıklayıcı ifadeler yerine, tekil sözcük ya da terim niteliğinde yer almaktadır. Eleştirel açıdan bakacak olursak, Denizlük , otodidakt bir amatör denizci tarafından derlenmiş bir sözlüktür. Eksiklerinin giderilip daha sağlıklı bir yapıya kavuşabilmesi için hem dilbilimci ve denizbilimciler hem de deneyimli ve deniz kültürü zengin denizciler tarafından gözden geçirilerek işlenmesi gerekir. Bu bakımdan, derlememin, genel bir deniz sözlüğü olmanın ötesinde, Türkçe deniz dili çalışmalarında el altında bulundurulabilecek yararlı bir kaynak olacağını ümit etmek istiyorum.
                                                                                              Mustafa Pultar

Kitap Adı : Denizlük / Büyük Deniz Sözlüğü
Yayın Tarihi : 05.04.2022
Yazar : Mustafa Pultar
Yayın Evi : TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 904
ISBN : {isbn}

Denizlük / Büyük Deniz Sözlüğü Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Denizlük / Büyük Deniz Sözlüğü indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Denizlük / Büyük Deniz Sözlüğü Kitabı Hakkında Bilgiler

TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Mustafa Pultar olan Denizlük / Büyük Deniz Sözlüğü kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Denizlük / Büyük Deniz Sözlüğü Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Denizlük / Büyük Deniz Sözlüğü Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI ait olan Denizlük / Büyük Deniz Sözlüğü kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Denizlük / Büyük Deniz Sözlüğü Google Drive İle PDF İndir

Denizlük / Büyük Deniz Sözlüğü Yandex Disk İle PDF İndir

Denizlük / Büyük Deniz Sözlüğü Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel