Devlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı) Pdf İndir *Ücretsiz

Devlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı) Pdf İndir – Devlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı) PDF Kitap İndir

Devlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı) ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenDevlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı) ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Devlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı) Bilgileri

Osmanlı tarihçiliğinin çağımızdaki en büyük isimlerinden Halil İnalcık’ın yarım yüzyılı aşan çalışmalarının bir ürünü olan 5 ciltlik Devlet-i ‘Aliyye külliyatı bu özel baskı ile bir araya getirildi. Sınırlı sayıda, sert kapak ve özel kâğıda basılan bu edisyonu sıralı numaralandırılmış olarak okurlarımıza sunuyoruz.
 
Devlet-i ‘Aliyye’nin birinci cildi Osmanlı Devleti’nin bir beylikten Balkanlar ve Ortadoğu’ya hükmeden güçlü bir imparatorluğa dönüşümünü konu alır. İkinci cilt, padişah ve devlet otoritesinin zayıfladığı 17. yüzyılın ilk yarısındaki iktidar mücadelelerini inceler. Üçüncü cilt, merkezi devlet otoritesinin yeniden kurulduğu “Köprülüler” dönemini, Orta Avrupa’da Habsburglarla süren uzun iktidar mücadelesini, malî ve siyasî bunalıma karşı çözüm arayışlarını ayrıntılarıyla ele alır. Dördüncü cilt ise, Osmanlı Devleti’nin geçirdiği askerî ve malî dönüşümü mercek altına alır, Tanzimat ve Meşrutiyet dönemine kadar uzanan süreçte gelişen olayları takip eder. Ayrıca Birinci Dünya ve Kurtuluş Savaşları sonunda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına uzanan geniş bir kesit sunar. Osmanlı Devleti’nin kuruluş devrinin, hukukî ve idarî teşkilâtının, ekonomik, sosyal ve toplumsal altyapısının detaylı olarak işlendiği Devlet-i ‘Aliyye külliyatının beşinci cildi, Osmanlı-Avrupa ilişkileri, Annales Okulu ve bu okulun Osmanlı tarih araştırmalarına etkisiyle sonlanıyor. Halil İnalcık’ın beşinci cilt için bir araya getirdiği İngilizce ve Türkçe makalelerinin yer aldığı eserde, ayrıca serinin tamamını ihtiva eden detaylı bibliyografya da sunulmaktadır.

Kitap Adı : Devlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı)
Yayın Tarihi : 09.02.2022
Yazar : Prof. Dr. Halil İnalcık
Yayın Evi : TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 2872
ISBN : {isbn}

Devlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı) Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Devlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı) indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Devlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı) Kitabı Hakkında Bilgiler

TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Prof. Dr. Halil İnalcık olan Devlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı) kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Devlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı) Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Devlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı) Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI ait olan Devlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı) kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Devlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı) Google Drive İle PDF İndir

Devlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı) Yandex Disk İle PDF İndir

Devlet-i Aliyye Sert Kapak (5 Cilt) (Kutulu – Numaralı) Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel