Düşlerim Özgür Olsaydı Pdf İndir *Ücretsiz

Düşlerim Özgür Olsaydı Pdf İndir – Düşlerim Özgür Olsaydı PDF Kitap İndir

Düşlerim Özgür Olsaydı ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenDüşlerim Özgür Olsaydı ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Düşlerim Özgür Olsaydı Bilgileri

Çocukluğum terzi çıraklığında geçti. Yarım gün okula gittim, diğer yarısında ise çalıştım. Anadolu tabiriyle “eti senin, kemiği benim” dedikleri, İsmailî bir teslimiyetle mesleğe verildim. Elime yüksüğü bağlayıp beni bir iğneye, iğneyle hayata bağladılar. Koluma takılan “altın bilezik” ondandır. İğneyle galavirik yaptım, kazayağı diktim, klapa işledim; tifo, frengi dikişleri ve puntolar yaptım. İğneyle kollar taktım ama yârin kollarına atılamadım. Diktim, düşündüm. Diktim, düşündüm… Yıllarca iki ‘d’ harfini yaşadım. İğneyle kazdığım kuyularda Yusuf’a ulaşamadım.
***
Hayatım boyunca idealim, dar bir kumaştan bolca bir elbise biçmek oldu. Metotların kifayetsizliği beni yorup durduysa da, yılmadım! El emeği, göz nuru iğneyle kazdığım kuyuların dehlizlerinde insanı gördüm! Tüm insanlar gibi renklerin değişikliğini yaşadım! Sanal günler, krizli aylar, buhranlı yıllar, alışageldiğimiz hatta alıştırıla geldiğimiz; o, birkaç perdelik açık seçik oyun! Figüranı bizden, hesap gayet net ve açık, dahası imf eşliğinde ritim tutmuş uygun adımlarla rap rap edip duran faylar… Depremler, depremler… Deprem sonrası enkazlar, dumanlı günde avlanmalar. Bir de enkazlar altında gökyüzünü gördüm!
 
Düşlerim kanat takmış, benden öteye, ötelere uçuyorlardı.
Kırgın düşlerime beyaz bayrak açtım!
Hilesiz gökyüzünde mavi seyirler diledim onlara.
 
Ah!.. Bir de özgür olsaydı düşlerim…

Kitap Adı : Düşlerim Özgür Olsaydı
Yayın Tarihi : 04.01.2017
Yazar : Abdurrahman Adıyan
Yayın Evi : İBRİŞİM KİTAP
Sayfa Sayısı : 112
ISBN : {isbn}

Düşlerim Özgür Olsaydı Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Düşlerim Özgür Olsaydı indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Düşlerim Özgür Olsaydı Kitabı Hakkında Bilgiler

İBRİŞİM KİTAP çıkarmış olduğu yazarı Abdurrahman Adıyan olan Düşlerim Özgür Olsaydı kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Düşlerim Özgür Olsaydı Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Düşlerim Özgür Olsaydı Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. İBRİŞİM KİTAP ait olan Düşlerim Özgür Olsaydı kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Düşlerim Özgür Olsaydı Google Drive İle PDF İndir

Düşlerim Özgür Olsaydı Yandex Disk İle PDF İndir

Düşlerim Özgür Olsaydı Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel