Edirne’de Pomak Halk Kültürü Pdf İndir *Ücretsiz

Edirne’de Pomak Halk Kültürü Pdf İndir – Edirne’de Pomak Halk Kültürü PDF Kitap İndir

Edirne’de Pomak Halk Kültürü ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenEdirne’de Pomak Halk Kültürü ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Edirne’de Pomak Halk Kültürü Bilgileri

Pomaklar, Balkanlarda yaşadıkları zulümler, katliamlar ve kültür etkileşimlerine rağmen kültürel kimliklerine sahip çıkmış bir toplumdur. İncelememiz kapsamında Edirne ve köyleri örneklemi üzerinden kültürel kimliklerini tanımaya ve tanıtmaya çalıştığımız Pomakların Türk dünyasıyla büyük benzerlikler taşıdığı saptanmıştır.
Türk dünyasında Şeşe, Şubat Karısı, Al Karısı olarak bilinen lohusaya ve bebeğine musallat olan kötü iye Pomaklarda Al Lohusa olarak bilinir.
Pomak düğünlerinin vazgeçilmezi gelinin pullanma ve süslenme âdeti Yakut ve Çuvaş Türklerine benzer bir şekilde kötü ruhlarla kötülüklerin gitmesi iyi ruhlarla iyilerin gelmesi düşüncesiyle yapılırken kamlık inancında ise Gök Tanrı’ya kamlar tarafından şirin görünmek için yapılır.
Batı Türklüğünde bilhassa Oğuz Türklüğünün var olduğu bölgelerde halen yapılan yağmur duaları ile Doğu Türkistan’da şaman önderliğinde yapılan yağmur duaları çoğunlukla örtüşmektedir. Türk dünyası ve Pomaklarda yağmur duasının yapılışı karşılaştırıldığında birebir örtüştüğü görülür. Yağmur duası yapılırken bunun için Pomaklarda Yada Taşı aranması da dikkat çeken bir konu olmuştur.
Akşam, ateş, ekmek, ev/ eşik, demir, tuz gibi konularla ilgili olan benzer inanışlar Pomaklar ve Türk dünyası inanışlarının karşılaştırmasında saptanan benzerliklerden yalnız birkaçıdır.
Pomakların Şamanizm ve birçok eski Türk inanışlarını hayatlarının içinde barındırması ve yaşatması bir tesadüf değildir. Kökeni Orta Asya olan Türk toplumunun Altaylardan doğan inanç sisteminin Balkanlardaki bir toplumca bu denli kültür kodlarıyla yaşatılması başka bir şekilde açıklanamaz. Tüm bunlardan yol çıkarak Pomakların Türk oldukları sonucuna ulaşılmıştır. Çünkü Pomaklar doğum, ölüm, evlenme âdetleriyle, halk inanışları ve yaşayışlarıyla öz be öz Türk olduklarını kanıtlamaktadırlar.

Kitap Adı : Edirne’de Pomak Halk Kültürü
Yayın Tarihi : 08.12.2020
Yazar : Meryem Pelin
Yayın Evi : PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 193
ISBN : {isbn}

Edirne’de Pomak Halk Kültürü Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Edirne’de Pomak Halk Kültürü indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Edirne’de Pomak Halk Kültürü Kitabı Hakkında Bilgiler

PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Meryem Pelin olan Edirne’de Pomak Halk Kültürü kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Edirne’de Pomak Halk Kültürü Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Edirne’de Pomak Halk Kültürü Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI ait olan Edirne’de Pomak Halk Kültürü kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Edirne’de Pomak Halk Kültürü Google Drive İle PDF İndir

Edirne’de Pomak Halk Kültürü Yandex Disk İle PDF İndir

Edirne’de Pomak Halk Kültürü Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel