Emlek Alevi Aşıkları Pdf İndir *Ücretsiz

Emlek Alevi Aşıkları Pdf İndir – Emlek Alevi Aşıkları PDF Kitap İndir

Emlek Alevi Aşıkları ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenEmlek Alevi Aşıkları ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Emlek Alevi Aşıkları Bilgileri

Anadolu Alevi kültürü, bin yıllık bir kültürel birikimi içinde barındırır.

Kaynağını, en olgun ifadesiyle Yunus Emre’de bulan Alevi-Bektaşi edebiyatı, Hacı Bektaş Veli sevgisi ve bağlılığı etrafında oluşup, bu kültürel etkiyle şekillenerek, XIV. yüzyılda Kaygusuz Abdal’la beraber kurulmuş diyebiliriz.

Alevilerde, Alevi kültüründe müziğin özel bir yeri vardır. Alevi kültüründe temel olan sözdür ama müzik sözün gücünü güçlendiren bir etkiye sahiptir. Bunun en açık görüldüğü yer; âşıklar ile deyişlerinin Cem’de söylenişidir. Cem’de, muhabbette, müziğin vazgeçilemez bir yeri vardır; bunun için Aleviliğin bir simgesi de sazdır desek yanlış olmaz. Bu kültürün membaı saz, söz, dem, sanat, edebiyat ve felsefedir. Alevi âşıkları, asırlar boyu sürüp gelen bu eşsiz geleneneği bağlama ile yoğurarak, kültürlerini kuşaktan kuşağa taşımışlardır. 

Aleviler; cemlerinde, muhabbetlerinde, kendilerini en özlü bir şekilde ifade etmenin bir yolu olarak, dupduru akan bir kaynak gibi âşıkların deyişlerinde geçen sözlerini temel alırlar. Hakikati dile getiren âşığın sözü, sazın namelerinde birleşerek Alevilikte kutsal bir hal alır.

Yaşamlarının tüm zorluklarına rağmen çileyi, sevgiyi, aşkı, direnişi, zulmü dile getiren halk edebiyatının güzel örneklerini vermiştir âşıklar…

Hem araştırmacı hem de derlemeci olan Ali İhsan Tuncalı, âşık diyarı olan Emlek´’i köy köy gezerek âşıklarını dinlemiş, deyişlerini derlemiş, titiz bir çalışma ve yalın anlatımıyla âşık edebiyatına değerli katkılar sunan yazarlardandır.

Aşık Kemter´i, Âşık Veli´yi, Âşık Agâhi´yi, Âşık Kul Sabri´yi, Âşık Hüseyin Gürsoy´u, Âşık Veysel Şatıroğlu´nu, Ali İzzet Özkan´ı, Âşık Hüseyin Özdemir´i ve Turani Baba gibi bir çok âşığın deyişlerini derleyip, gelecek kuşaklara bir miras olarak bırakmıştır.

Yayınevimiz; bu değerli eseri saygısının bir nişanesi olarak okurlarıyla yeniden buluşturmuş, toplumsal hassasiyeti ile sorumluluğunu göstermiştir.

Bu emeğe layık olmuşsak, ne mutlu bize…
Aşk ile…

Aydın Şimşek
Dorlion Yayınları Genel Yayın Yönetmeni

Kitap Adı : Emlek Alevi Aşıkları
Yayın Tarihi : 04.06.2022
Yazar : Ali İhsan Tuncalı
Yayın Evi : DORLİON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 312
ISBN : {isbn}

Emlek Alevi Aşıkları Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Emlek Alevi Aşıkları indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Emlek Alevi Aşıkları Kitabı Hakkında Bilgiler

DORLİON YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı Ali İhsan Tuncalı olan Emlek Alevi Aşıkları kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Emlek Alevi Aşıkları Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Emlek Alevi Aşıkları Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DORLİON YAYINEVİ ait olan Emlek Alevi Aşıkları kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Emlek Alevi Aşıkları Google Drive İle PDF İndir

Emlek Alevi Aşıkları Yandex Disk İle PDF İndir

Emlek Alevi Aşıkları Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel