Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar Pdf İndir *Ücretsiz

Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar Pdf İndir – Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar PDF Kitap İndir

Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenEndüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar Bilgileri

Amerikalı düşünür Warren G. Bennis, 1991 yılında, geleceğin fabrikasını şöyle tarif etmektedir:
“Geleceğin fabrikasında yalnızca iki adet canlı olacaktır: Bunlar bir köpek ve bir insandır. Geleceğin fabrikasında insanın görevi, fabrikadaki köpeği beslemektir. Köpeğin görevi ise insanın fabrikadaki makinelere yaklaşmasını engellemektir.”

Gelecekte robotların, akıllı fabrikaların vazgeçilmez çalışanları olacağı düşünülmektedir. Bugün kesin olan şu ki robot ve insan etkileşimli bir geleceğin ütopik mi dispotik mi olacağını görmek için çok beklemeyeceğiz. Zira dünya hızla değişmekte, dijitalleşme, insanın olduğu her yere daha fazla sirayet etmektedir. Ekonomiler, endüstriler, fabrikalar, üretim biçimleri değişmektedir. Yeni iş modelleri, çalışma biçimleri ve işgücü profilleri ortaya çıkmaktadır. Kamu ve özel sektörlerden akademi ve sivil topluma kadar tüm alanlarda değişim yaşanmaktadır. Kurumlar, anlayışlar, yaklaşımlar ve tabii ki özünde insan değişmekte, yeni tüketim biçimleri ve yaşam kodları ortaya çıkmaktadır. Bu değişimin itici gücü, birçoklarının dünya üzerinde ilk sanayi devriminin getirdiği değişimden daha güçlü bir etkisinin olmasını öngördüğü Dördüncü Sanayi Devrimi veya Endüstri 4.0’dır.
Endüstri 4.0; siber-fiziksel sistemler, nesnelerin interneti, bulut bilişim, yapay zekâ ve akıllı fabrikanın oluşturulması dâhil olmak üzere üretim teknolojilerindeki otomasyon ve veri alışverişi araçlarını temsil etmektedir. Siber-fiziksel sistemlere odaklanarak sanal ve fiziksel dünya arasında bir köprü kurmakta, makinelerin “gerçek” dünyası ile internetin “sanal” dünyası arasındaki sınırı giderek bulanıklaştırmaktadır. Endüstri 4.0’ı daha insancıl bir yaklaşımla dengeleyen Toplum 5.0 ise “Süper Akıllı Toplum” inşası niyetiyle şekillendirilen yeni bir toplumsal düzeni tanımlamaktadır. Zira Endüstri 4.0 uygulamalarının başarılı bir biçimde gerçekleşebilmesi için dijital dönüşümün toplumsal dönüşüm boyutunu yönetecek yaratıcı ve nitelikli topluma gereksinim duyulmaktadır.
Bu kitap, bir yandan Endüstri 4.0 ve Toplum 5.0 ile ilgili kavramsal bir çerçeve sunarken öte yandan bu iki yaklaşımın çeşitli alanlardaki etkilerini birçok farklı disiplinlerden meslektaşlarımızın bakış açısı ile ele almıştır. Endüstri 4.0 ve Toplum 5.0’ın etkilerinin eğitimden ticarete, ekonomiden turizme, güvenlikten yönetim sistemlerine kadar çok geniş bir yelpazede incelendiği eser, akademisyenlere, öğrencilere ve bu konulara ilgi duyan herkese kaynak oluşturmasının yanı sıra çeşitli sektörlerdeki uygulayıcılara da yön gösterici olmayı hedeflemektedir.

Kitap Adı : Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar
Yayın Tarihi : 23.09.2022
Yazar : Kolektif
Yayın Evi : NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK
Sayfa Sayısı : 352
ISBN : {isbn}

Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar Kitabı Hakkında Bilgiler

NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK çıkarmış olduğu yazarı Kolektif  olan Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK ait olan Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar Google Drive İle PDF İndir

Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar Yandex Disk İle PDF İndir

Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Güncel Yaklaşımlar Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel