Esir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları Pdf İndir *Ücretsiz

Esir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları Ücretsiz Pdf İndir – Esir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları PDF Kitap İndir

Esir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenEsir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Esir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları Bilgileri

1. Dünya Savaşı sonunda esir düşmüş bir şehrin mutfağını ve yeme içme kültürünü ortaya koyan bu çalışma, İstanbul’un İtilaf Kuvvetleri’nce işgal edilmesinin 100. yılına aylar kala okurlarıyla buluşuyor. Mütareke Dönemi’nde İstanbul’un iaşesinden işgal zamanında İstanbul halkının yokluklarla mutfakta nasıl mücadele edip çözümler ürettiğine, dönemin yemek kitaplarında İstanbulluların yeme içme kültürünün incelenmesinden Beyaz Ruslar’ın İstanbul mutfağına ve sosyal yaşamına bıraktığı izlere, saray mutfağından Sultan Vahdettin’in sofrasına kadar birçok başlığı bir araya getirerek zengin ve derin bir yemek tarihi çalışması ortaya koymaya çalışan yazar, dönemle ilgili önemli birincil kaynakların bilgisini de okurlara sunuyor. Bu birincil kaynakların arasında en çarpıcı olanı, yemek tarihi çalışanların özellikle ilgisini çekecek olan, Sultan Vahdettin’e sunulan yemeklerin gün gün kaydının tutulduğu defterdir. Bu defter Osmanlı arşivlerinde bir benzerine daha önce ulaşılamamış olması açısından oldukça dikkat çekicidir. Ayrıca bir Osmanlı feministi olan Ulviye Mevlan’ın Mükemmel ve Mufassal Aş Ustası isimli yemek kitabı ve Hüseyin Hüsnü’nün Etsiz Yağsız Tecrübeli Yemekler kitabı gibi dönem mutfağını yansıtan yemek kitapları incelenerek Mütareke Dönemi İstanbul mutfağının çerçevesi oluşturulmuştur. İmparatorluğun yemek kültüründen Cumhuriyet’e nelerin miras kaldığının izlerinin takip edilebileceği bu kitap yemek tarihi çalışmalarına bir katkı niteliğindedir.

Kitap Adı : Esir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları
Yayın Tarihi :
Yazar : Aylin Doğan
Yayın Evi : Libra Yayınları
Sayfa Sayısı : 312
ISBN : 9786052380406

Esir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Esir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Esir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları Kitabı Hakkında Bilgiler

Libra Yayınları çıkarmış olduğu yazarı Aylin Doğan olan Esir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Esir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Esir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. Libra Yayınları ait olan Esir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Esir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları Google Drive İle PDF İndir

Esir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları Yandex Disk İle PDF İndir

Esir Şehrin Mutfak Kültürü Aylin Doğan Libra Yayınları Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SMM Panel