Eski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları Pdf İndir – PALET YAYINLARI Pdf İndir

Eski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları Pdf İndir – Eski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları PDF Kitap İndir

Eski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenEski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Eski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları Bilgileri

Bu çalışmayla amaçlanan Türkçenin Eski Oğuz Türkçesinden günümüze kadar gelen kelime kadrosunu tespit edebilmek, kelimelerde meydana gelen anlam değişikliklerinin dil içi ve dil dışı ilişkilerini özellikle tarihî metinlerden hareketle ortaya koyarak köken bilgisi sözlüğüne ve ileride yapılması temenni edilen anlam bilimi sözlüğüne katkılarda bulunabilmektir. Bunun için de Eski Oğuz Türkçesinden günümüz Türkiye Türkçesine kadar söz varlığındaki değişmeleri ve anlam olaylarının tespitinde çeşitli alanlara özgü terimlerin dilin söz varlığının önemli bir parçası olduğu düşünüldüğünden konu külliyatı (~korpus alanı) geniş tutulmuş ve farklı alanlarda (dil, din, astroloji, tıp, ecza, zooloji, ziraat, halk takvimi ve çeşitli inanışlar vb.) yazılmış tarihî metinlere yer verilerek toplam 87 (ciltli eserlerle birlikte toplam 108) eser taranmıştır.
      
Bu çalışma, genel dil bilimi verimleri ile Türkoloji’nin ayrılmış, kopuk alanlar gibi gelişmesi biçimindeki sakatlığa son verecek sentez örnekleri taşımaktadır. Böylece genel dil bilimin uygulama alanı olan özel dil bilimi halindeki Türkoloji araştırması kuramsal zeminini, Batı Türkçesi tarihince yazılmış anıtlardan derlenmiş muazzam sayıdaki örneğin üzerine inşa etme başarısı gösterilmiştir (Prof. Dr. Mustafa Öner) (07.07.2011).

Kitap Adı : Eski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları
Yayın Tarihi : 02.03.2017
Yazar : Emine Atmaca
Yayın Evi : PALET YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 1014
ISBN : {isbn}

Eski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Eski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Eski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları Kitabı Hakkında Bilgiler

PALET YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Emine Atmaca olan Eski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Eski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Eski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. PALET YAYINLARI ait olan Eski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Eski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları Google Drive İle PDF İndir

Eski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları Yandex Disk İle PDF İndir

Eski Oğuz Türkçesinden Günümüz Türkiye Türkçesine Söz Varlığı ve Anlam Olayları Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel