Eskişehir İli Dil Atlası Pdf İndir – GAZİ KİTABEVİ Pdf İndir

Eskişehir İli Dil Atlası Pdf İndir – Eskişehir İli Dil Atlası PDF Kitap İndir

Eskişehir İli Dil Atlası ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenEskişehir İli Dil Atlası ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Eskişehir İli Dil Atlası Bilgileri

Eskişehir İli Dil Atlası, Türkiye’nin ilk dil atlasıdır. Prof. Dr. Erdoğan Boz ve Prof. Dr. Semra Günay Aktaş’ın birlikte gerçekleştirdikleri bu çalışma, 112K405 numaralı TÜBİTAK projesinin bir çıktısı olarak yayımlandı. Eserde toplam 123 harita bulunmaktadır. Bunun 24’ü bütün etnik unsurların yerleşim yerleri ve alt ağız bölgelerini gösterir haritalar; 81’i asıl yapıyı teşkil eden Manav, Yörük, Türkmen ve Balkanlardan gelip bu yapıya dahil olan Balkan Muhacirlerden derlenen metinlerin dilbilgisel çözümlemesine bağlı olarak 21’i ünlüler, 26’sı ünsüzler, 15’i biçimbilgisi ve 16’sı sözvarlığı ile ilgili tematik haritalar; 16’sı çeşitli tematik haritaların bir araya getirilerek çakıştırılmasıyla oluşturulmuş izoglos haritaları; 2’si ise lehçe (Kırım, Kazan, Nogay,  Karaçay, Terekeme, Acem, Gacal ve Çıtak) ve dil (Çerkezce “Abaza, Besleney, Bjeduh, Kabardey ve Şapsığ, Boşnakça, Arnavutça, Pomakça, Torbeşçe, Romanca, Arapça, Kürtçe ve Zazaca ) haritalarıdır. Bunlardan başka eserde Türkiye’de ilk kez yapılan (damaksıl /n/,  açık /e/ ve damaksıl /h/ sesleri için) mekânsal küme analizi bulunmaktadır. 

Kitap Adı : Eskişehir İli Dil Atlası
Yayın Tarihi : 30.05.2017
Yazar : Prof. Dr. Erdoğan Boz
Yayın Evi : GAZİ KİTABEVİ
Sayfa Sayısı : 385
ISBN : {isbn}

Eskişehir İli Dil Atlası Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Eskişehir İli Dil Atlası indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Eskişehir İli Dil Atlası Kitabı Hakkında Bilgiler

GAZİ KİTABEVİ çıkarmış olduğu yazarı Prof. Dr. Erdoğan Boz olan Eskişehir İli Dil Atlası kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Eskişehir İli Dil Atlası Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Eskişehir İli Dil Atlası Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. GAZİ KİTABEVİ ait olan Eskişehir İli Dil Atlası kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Eskişehir İli Dil Atlası Google Drive İle PDF İndir

Eskişehir İli Dil Atlası Yandex Disk İle PDF İndir

Eskişehir İli Dil Atlası Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel