Felatun Bey ile Rakım Efendi Pdf İndir *Ücretsiz

Felatun Bey ile Rakım Efendi Pdf İndir – Felatun Bey ile Rakım Efendi PDF Kitap İndir

Felatun Bey ile Rakım Efendi ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenFelatun Bey ile Rakım Efendi ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Felatun Bey ile Rakım Efendi Bilgileri

Felâtun Bey ile Râkım Efendi’yi Tahsin Yıldırım’ın özenli çalışmasıyla size sunuyoruz.
 
Modern anlamda Türk edebiyatının ilk örneklerini veren Ahmet Mithat Efendi, eserlerinde modernleşme, doğu-batı çatışması ve toplum meselelerine yoğunlaşır. Varlıklı ve züppe Felâtun Bey ile yoksulluk içinde büyümüş, çalışkan Râkım Efendi tipleriyle Osmanlı’da değişen insan tipleri ve yanlış Batılılılaşmayı ele almakla kalmaz, aynı zamanda okurlara modernleşmeye dair doğruları ve yanlışları da anlatır. Yazar, otobiyografik öğeler de içeren Felâtun Bey ile Râkım Efendi romanında toplumsal meseleleri zıtlıklar üzerine kurar.
 
“Bu romanı ilginç saymamın iki nedeni var. Birincisi, Batılılaşma sorununu alafranga züppe tipini sergileyerek ele alırken, Türk romanında uzun yıllar kullanılan bu tipi ilk işleyen roman olması.
Felâtun Bey ile Râkım Efendi’yi ilginç bulmamın ikinci nedeni, Batılılaşma sorununun Türk romanının kişilerini, kuruluşunu belirlemekte nasıl bir rol oynadığına, aşırı da olsa (daha doğrusu aşırılığından ötürü) iyi bir örnek oluşturması.”
—Berna Moran

Kitap Adı : Felatun Bey ile Rakım Efendi
Yayın Tarihi : 05.02.2022
Yazar : Ahmet Mithat Efendi
Yayın Evi : KETEBE YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 247
ISBN : {isbn}

Felatun Bey ile Rakım Efendi Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Felatun Bey ile Rakım Efendi indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Felatun Bey ile Rakım Efendi Kitabı Hakkında Bilgiler

KETEBE YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı Ahmet Mithat Efendi  olan Felatun Bey ile Rakım Efendi kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Felatun Bey ile Rakım Efendi Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Felatun Bey ile Rakım Efendi Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. KETEBE YAYINEVİ ait olan Felatun Bey ile Rakım Efendi kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Felatun Bey ile Rakım Efendi Google Drive İle PDF İndir

Felatun Bey ile Rakım Efendi Yandex Disk İle PDF İndir

Felatun Bey ile Rakım Efendi Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel