Fen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme Pdf İndir *Ücretsiz

Fen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme Pdf İndir – Fen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme PDF Kitap İndir

Fen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenFen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Fen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme Bilgileri

Probleme Dayalı öğrenme (PDö), ülkemizde özellikle son yıllarda popüler olan aktif öğrenme ortamları yaratılmasında etkili olabilecek bir yöntemdir. Eğitimciler, PDö yaklaşımını; öğrencileri araştırmaya yönlendirdiği, derse karşı olumlu tutum sağladığı, grupça çalışarak bilgi alışverişine yardımcı olduğu, öğrencileri sürekli olarak düşünmeye sevk ettiği ve geleneksel öğretime göre daha fazla öğrenci merkezli olduğu şeklinde değerlendirdikleri görülmektedir. PDö’nün amacı, öğrencilerin okulda ve sosyal yaşamlarında karşılaştıkları sorunları çözerken problem çözme becerilerini kullanabilmelerini sağlamaktır. PDö’de problemle karşılaşma tesadüfî değil planlı bir karşılaşmadır. Problemle karşılaşan öğrenciler, problemi çeşitli basamaklara göre irdeler ve sonuca ulaşmaya çalışırlar. Burada önemli olan problemin çözüm yolunun tek olmaması, aktif öğrenmeyi temel alması ve işbirliğine açık olmasıdır. Dolayısıyla problem durumunun sık sık değişmesi öğrencilerin yeni gelişmeleri tekrar tekrar gözden geçirmelerine ve böylece bilgilerini güncelleştirmelerine olanak tanır. Bütün bu aşamalar boyunca öğretmen öğrencilerin öğrenmesini yönlendiren bilişsel rehber konumundadır ve bu rehberlik bilgi aktarmaya yönelik değil, bilimsel bilgiye ulaştırmaya yöneliktir. Fen eğitimi ve öğretimindeki yetersizliklerin nedenlerinden biri, günlük hayatta karşılaşılaşılan problemleri çözmeye yönelik deneyler yapılmadan, ağırlıklı olarak düz anlatıma dayalı fen öğretiminin yapılmasıdır. Fen öğretmenleri, okullarda araç-gereç yokluğundan veya öğretmen yetiştirme sürecinde deney yapma becerileri kazandırılmadığından, çok sınırlı düzeyde gösteri deneyleri yapabilmektedirler. Programda yapılan değişikliklerle bilimsel sorgulama ve 21. yüzyıl becerileri ön plana çıkmıştır. Ancak öğretmenler için bu terimlere yönelik yeterince açıklama yer almamaktadır. Bu kitap, fen bilimleri öğretmenleri ile fen ve sınıf öğretmeni adaylarını; probleme dayalı öğrenmenin ne olduğu, buna bağlı deneyleri nasıl yapabilecekleri, öğrencilerin PDö’ye dayalı çalışma yapraklarını nasıl değerlendirebilecekleri ve sınırlı imkanlarda bile PDö deneylerini nasıl yaptırabilecekleri konusunda bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Kitapta her deneyin sonunda okuyucuların sorularına yanıtlar bulacağı bölümler bulunmaktadır. Ayrıca kitabın etkinlikler bölümünde okuyucuların doldurması beklenen tablo ve grafikler yer almaktadır. Teorik olarak probleme dayalı öğrenme ile ilgili kapsamlı bir kaynak kitap bulunmadığından bu kitabın önemli bir boşluğu dolduracağını umuyoruz. Birer katkı olarak değerlendireceğimiz eleştirilerinizi bekliyor ve teşekkür ediyoruz.
 

Kitap Adı : Fen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme
Yayın Tarihi : 01.11.2016
Yazar : Kolektif
Yayın Evi : PEGEM AKADEMİ YAYINCILIK
Sayfa Sayısı : 208
ISBN : {isbn}

Fen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Fen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Fen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme Kitabı Hakkında Bilgiler

PEGEM AKADEMİ YAYINCILIK çıkarmış olduğu yazarı Kolektif  olan Fen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Fen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Fen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. PEGEM AKADEMİ YAYINCILIK ait olan Fen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Fen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme Google Drive İle PDF İndir

Fen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme Yandex Disk İle PDF İndir

Fen Öğretiminde Probleme Dayalı Öğrenme Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel