Filantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye Pdf İndir *Ücretsiz

Filantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye Pdf İndir – Filantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye PDF Kitap İndir

Filantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenFilantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Filantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye Bilgileri

Kapitalizmin ortaya çıkardığı eşitsizlikler üzerine kurulu olan modern filantropi (hayırseverlik), toplumsal sorunları sadece cömertlikle değil yatırım ve planlama yoluyla bilimsel yöntemlerle çözmeyi hedeflemektedir.
Günümüzde şirket-vakıf işbirliğine dayanan eğilimin somut biçimlerinden biri olarak filantrokapitalizm ise emeğin ve doğal kaynakların sömürülmesi yoluyla biriktirilen kârların, işletme yaklaşımları dolayımıyla görünüşte sosyal refahın iyileştirilmesi, gerçekte ise çıkar yönelimli kullanılmasını ifade etmektedir.
Bu kitap Carnegie, Rockefeller, Ford ve Gates Vakfı gibi sırasıyla çelik, petrol, otomobil ve bilişim endüstrilerinde elde edilen kârlarla oluşturulan büyük Amerikan vakıflarının filantropik hedeflerle 19.yüzyılın sonlarından itibaren başta sağlık, eğitim, tarım, beşeri ve sosyal bilimler olmak üzere birçok alanda yol açtıkları değişim ve dönüşümü farklı bir mercekle ele almaktadır. Amerikan vakıflarının faaliyetlerinin ABD’nin askeri, siyasi ve kültürel hegemonyası bağlamında ele alınmadıkça tam anlamıyla anlaşılamayacağının ileri sürüldüğü kitapta vakıfların modern kapitalizmin bir ürünü olarak halk sağlığının ve tıbbın kurumsallaşmasına, bilimin ve kültürün yeniden üretimine, Amerikan iç ve dış politikasının oluşturulmasına kadar birçok alanda hangi saiklerle hareket ettikleri ve nasıl bir rol oynadıklarına ışık tutulmaktadır.
İşte titiz ve özenli bu çalışma ile dünya ve özellikle de Türkiye bağlamında vakıfların yürüttükleri programların akademik literatürde pek değinilmeyen sistematik bir analizi, detaylı bir kaynak ve arşiv çalışması ile gözler önüne serilmektedir.

Kitap Adı : Filantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye
Yayın Tarihi : 08.04.2022
Yazar : Aziz Küçük
Yayın Evi : SİYASAL KİTABEVİ
Sayfa Sayısı : 280
ISBN : {isbn}

Filantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Filantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Filantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye Kitabı Hakkında Bilgiler

SİYASAL KİTABEVİ çıkarmış olduğu yazarı Aziz Küçük olan Filantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Filantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Filantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. SİYASAL KİTABEVİ ait olan Filantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Filantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye Google Drive İle PDF İndir

Filantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye Yandex Disk İle PDF İndir

Filantrokapitalizm Rockefeller, Ford – Gates Vakfı ve Türkiye Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel