Fiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3 Pdf İndir *Ücretsiz

Fiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3 Pdf İndir – Fiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3 PDF Kitap İndir

Fiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3 ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenFiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3 ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Fiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3 Bilgileri

Toprak analizleri bir değil birçok amaç için yapılmakta ve elde edilen sonuçlardan değişik mühendislik faaliyetlerinde olduğu gibi tarım alanlarında da yaygın şekilde yararlanılmaktadır. Toprak analizleri usulüne uygun toprak ve arazi sınıflandırılmasında hayati önemdedir. Fiziksel, kimyasal ve biyolojik analiz sonuçlarına dayanarak arazi kullanım planlaması ve arazi uygunluk sınıflandırması yapılarak tarım toprakları en iyi şekilde değerlendirilmektedir. Tuzlu alkali toprakların ıslahında ve tarıma kazandırılmasında toprak analizleri en büyük yardımcıdır. Çok yıllık bitkilerin yetiştirileceği yerlerde örneğin bağların ve değişik meyve bahçelerinin kurulacağı alanlarda yüzey toprağının olduğu kadar toprak profil özelliklerinin de bilinmesi gerekli ve zorunludur. Nitelikli bol ürün alınabilmesi için çeşitli tarım ürünlerinin yetiştirileceği yerlerin, toprağa uygulanacak gübre miktarlarının belirlenmesinde ve toprak verimliliğinin gerçeğe en uygun şekilde saptanmasında toprak analizleri en önemli araçtır.
Toplam 33 ana bölümden oluşan bu kitabın 1. Bölümünde toprak analizleri irdelenmiş, toprak analizlerinin temel dayanağı olan toprak örneklerinin alınması ve analize hazırlanması 2. Bölümde sunulmuştur. Toprak nemi, parça büyüklüğü dağılımı, toprak strüktürü, kütle yoğunluğu, tane yoğunluğu ve toplam porozite belirlemeleri de 3., 4., 5., 6., 7. ve 8. Bölümlerde verildikten sonra elektriki geçirgenlik, pH ve toprak asitliği, kireç ve kireç gereksinimi belirlemeleri de 9., 10. ve 11. Bölümlerde açıklanmıştır. Toprakların en önemli özellikleri arasında olan değişebilir katyonlar, katyon değişim kapasitesi ve organik madde belirlemeleri ise 12., 13. ve 14. Bölümlerde, günümüzde mutlak gerekli makro ve mikro elementler ile yararlı elementlerin belirlemelerine ilişkin yöntemler ise 15. – 33. Bölümlerde ayrı ayrı verilmiştir.
Kitabın hazırlanmasında yararlanılan yerli ve yabancı kaynaklar bölümlerin sonunda “Kaynakça” başlığı altında sunulmuştur. Okurlara kolaylık sağlaması yönünden ayrıntılı şekilde hazırlanan “Yazar Dizini” ile “Konu Dizini” kitabın sonunda verilmiştir. Kitapta yer alan 33 Bölümün her biri, değişik Üniversite ve Araştırma Kuruluşlarımızda görev yapan konu uzmanı toplam 24 bilim adamının en az üçü tarafından okunmuştur. Öneriler özenle dikkate alınmış, gerekli düzeltme ve düzenlemeler gerçekleştirilmiştir. Yurt dışında yayımlan kitaplarda uygulanması zorunlu olan ve bu çalışmamızda görev alan konu uzmanı bilim adamları Yardım Edenler (Contributors) başlığı altında sunulmuştur

Kitap Adı : Fiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3
Yayın Tarihi : 22.10.2016
Yazar : Prof. Dr. Burhan Kacar
Yayın Evi : NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK
Sayfa Sayısı : 632
ISBN : {isbn}

Fiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3 Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Fiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3 indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Fiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3 Kitabı Hakkında Bilgiler

NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK çıkarmış olduğu yazarı Prof. Dr. Burhan Kacar olan Fiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3 kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Fiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3 Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Fiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3 Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK ait olan Fiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3 kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Fiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3 Google Drive İle PDF İndir

Fiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3 Yandex Disk İle PDF İndir

Fiziksel ve Kimyasal Toprak Analizleri Bitki, Toprak ve Gübre Analizleri 3 Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel