Heyetler Yılı Pdf İndir *Ücretsiz

Heyetler Yılı Pdf İndir – Heyetler Yılı PDF Kitap İndir

Heyetler Yılı ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenHeyetler Yılı ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Heyetler Yılı Bilgileri

Hicretin dokuzuncu senesinde Medine’ye her taraftan heyetler gelmeye başlamıştı. Bu arada, Ukayloğulları kabilesinden Ebû Harb bin Huveylid de, Peygamber Efendimiz’in yanına geldi.
Rasûlullah (s.a.v) ona Kur’ân okuyup Müslümanlığı seçmeyi teklif etti.
Ebû Harb, Kur’ân’ın olağanüstü güzelliğinin etkisinde kalsa da kalbi hâlâ cahiliyye karanlığındaydı. O yüzden tereddüt etti:
– Vallahi, sen ya Allah’a, ya da Allah’a kavuşana kavuşmuşsun! Öyle sözler söylüyorsun ki, doğrusu, onun gibi güzel bir söz hiç işitmedik. Şimdi, beni davet ettiğin şeyler ve üzerinde bulunduğum din hakkında fal okumu çekip bir bakayım, dedi.
Fal okunu çekti, küfür oku çıktı. Aynı şeyi üç defa tekrarladı ve üçünde de küfür oku çıktı. Bunun üzerine Allah Rasûlü’ne (s.a.v) dönerek:
– Gördüğün gibi oklar râzı olmadı, dedi.
İnsan ruhunu herkesten iyi bilen Allah Elçisi (s.a.v) sabretti. Ebû Harb’in kalbinin derinliklerinde hâlâ küfrün izleri vardı. Gönlünü kazanmak ve İslâm’ı sevdirmek için onunla her zamanki nezaketiyle konuşmaya devam etti. Müslüman olması hâlinde, kendisine bir toprak parçası vereceğini vadetti.
Devesine atlayarak ailesinin yanına dönen Ebû Harb, Allah Rasûlü’nün (s.a.v) sözlerini de aklından çıkarmamıştı. Dinlediği Kur’ân-ı Kerim, önyargılarını kökten sarsmıştı. Kardeşi İkâl b. Huveylid’in yanına vardığında:
– Hayrı az olasıca! Sen de Muhammed’in yanına varsaydın, o seni de İslâm dinine davet etseydi, sana Kur’ân okusaydı, olmaz mıydı? Eğer müslüman olsaydım, bana Akik’i vermişti, dedi.
İkâl bu sözleri duyunca, irkildi. Katı kalpli, kıt anlayışlı biriydi. Aklı başında birinin atalarının tapındığı putları terk etme cesareti gösterebileceğini düşünemiyordu. Kardeşine:
– Vallahi ben, Muhammed’in sana vereceğinden daha fazlasını verebilirim, dedi.
Sonra eline mızrağını alıp atına atladı ve doğruca Akik’e gitti. Allah’ın dinine girmesin diye Akik’in aşağı bölgesinden kardeşine vereceği toprakların sınırlarını belirleyecekti.
Ebû Harb, Akik’in aşağı bölgesini ve içindeki su kuyularını aldı ama Allah Rasûlü (s.a.v) ve ondan dinlediği Kur’ân’ı unutamıyordu. Bu duruma canı sıkılan İkâl bin Huveylid bineğini hazırlayıp Medine’ye doğru yola çıktı. Aklınca gökten haber getiren zâtı alaya alacaktı.

 

Kitap Adı : Heyetler Yılı
Yayın Tarihi : 24.10.2016
Yazar : Abdülmahid Cude es-Sahhar
Yayın Evi : İNKILAB YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 188
ISBN : {isbn}

Heyetler Yılı Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Heyetler Yılı indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Heyetler Yılı Kitabı Hakkında Bilgiler

İNKILAB YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Abdülmahid Cude es-Sahhar  olan Heyetler Yılı kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Heyetler Yılı Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Heyetler Yılı Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. İNKILAB YAYINLARI ait olan Heyetler Yılı kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Heyetler Yılı Google Drive İle PDF İndir

Heyetler Yılı Yandex Disk İle PDF İndir

Heyetler Yılı Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel