Hitit At Eğitimi Kil Kitabı Pdf İndir – ÇİZGİ KİTABEVİ Pdf İndir

Hitit At Eğitimi Kil Kitabı Pdf İndir – Hitit At Eğitimi Kil Kitabı PDF Kitap İndir

Hitit At Eğitimi Kil Kitabı ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenHitit At Eğitimi Kil Kitabı ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Hitit At Eğitimi Kil Kitabı Bilgileri

Hitit dualarında bollaşmasının istendiği ve ritüeller sırasında Hitit kralının arabasını çeken yağız atlar, mitler dünyasında ölenin ruhu için kurban edilen hayvanlar arasında yerini aldı. Bu kurbanların en başta ikram edileni at eti oldu. Ölen kişinin ruhu çevreyi hemen terk etmediği inancından ve ölünün öfkesinden dirilerin korkmasından, ceset daha toprağa verilmeden düzenlenen at koşuları, eskiçağ toplumlarında ruhun teskin edilmesi için yapıldı hep. Bu durum aynı şekilde Hitit cenaze merasimleri için de geçerliydi ve kurban, ölü ruhları için cenaze merasimleri sırasında sunuldu. Dolayısıyla Hitit toplumunda atların kesildiğine dair bazı ipuçları bile yakalandı ama Hititler at eti yememişlerdi. Hatta bugün Anadolu kırsalında görüldüğü gibi Hitit ritüel metinlerinde at başları yakıldı ve at, kurban malzemeleri arasında sayıldı. Çivi yazılı metinlerde atların yenmek maksadıyla değil ancak ölünün ruhuna adanmak için yakıldığı anlaşıldı. 

Dahası hiçbir eskiçağ toplumunun kültür hazinesi arşivinde rastlanmamıştı ama Hitit yaşamı içinde atların nasıl yetiştirildiğinin programının kayıtlı olduğu çivi yazılı belgeler Hititlerden günümüze ulaşmıştı. Bu metinlerin çevirileri bu kitapta Türkçede bir ilk olarak ‘Hitit Kil Kitaplığından Seçmeler’ üst başlığında dördüncü çalışmamız olarak halkımızın istifadesine sunulmuştur.
 

Kitap Adı : Hitit At Eğitimi Kil Kitabı
Yayın Tarihi : 12.10.2018
Yazar : Güngör Karauğuz
Yayın Evi : ÇİZGİ KİTABEVİ
Sayfa Sayısı : 120
ISBN : {isbn}

Hitit At Eğitimi Kil Kitabı Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Hitit At Eğitimi Kil Kitabı indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Hitit At Eğitimi Kil Kitabı Kitabı Hakkında Bilgiler

ÇİZGİ KİTABEVİ çıkarmış olduğu yazarı Güngör Karauğuz olan Hitit At Eğitimi Kil Kitabı kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Hitit At Eğitimi Kil Kitabı Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Hitit At Eğitimi Kil Kitabı Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. ÇİZGİ KİTABEVİ ait olan Hitit At Eğitimi Kil Kitabı kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Hitit At Eğitimi Kil Kitabı Google Drive İle PDF İndir

Hitit At Eğitimi Kil Kitabı Yandex Disk İle PDF İndir

Hitit At Eğitimi Kil Kitabı Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel