İktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi Pdf İndir *Ücretsiz

İktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi Pdf İndir – İktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi PDF Kitap İndir

İktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenİktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

İktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi Bilgileri

Tüm dünya yüzeyinde, hemen hemen tüm sol akım ve eğilimler bugün aynı tip sorular ortaya atıyorlar. Felaket nasıl meydana geldi? Bunun derinde yatan tarihsel sebepleri nelerdir? Tekrarından nasıl kaçınılabilir? Sosyalist projenin hala herhangi bir geleceği var mı? Stalinizm ve Stalinizm sonrasının enkazından geriye bir sosyalizm kalacak mı? Sistematik bir işçi bürokrasisi -işçi sınıfı örgütlerinden ve işçi devletlerinden türeyerek ortaya çıkan bürokrasiler- kuramı sunmaksızın bu sorulara ikna edici bir cevap vermek mümkün değil. Elinizdeki kitabın emeli budur. Bürokrasi çok yüzlü bir canavardır ve bu şekilde kavranılmalıdır. Kökleri iktisadi ve kurumsaldır. Gelişme süreci siyasi-stratejik seçimleri gerektirir. İdeolojik kendini haklı gösterme ve yozlaşma süreçlerinde yansımasını bulur. İktidara yükselişi negatif kadro seçimi mekanizmalarıyla sağlanmıştır. Tüm bu bürokratikleşme veçheleri, sürükleyici bağı, bürokrasinin daha önce kitlelerin kendilerince uygulanan idari işlevleri temellük eden yeni bir toplumsal tabaka olarak tanımlandığı ilk üç bölümde tahlil edilmiştir. Bu durum, bir işçi devletindeki yönetici parti de dahil, işçi hareketine toplumsal işbölümünün girmesinin sonucudur. İşçiler bu andan itibaren kendi safları arasından yükselen insanların yönetimine ve “patronluğuna” girerler. Kendi memurları tarafından tahakküme ve sömürüye tabi tutulurlar.

Kitap Adı : İktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi
Yayın Tarihi : 01.01.1992
Yazar : Ernest Mandel
Yayın Evi : YAZIN YAYINCILIK
Sayfa Sayısı : 328
ISBN : {isbn}

İktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde İktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

İktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi Kitabı Hakkında Bilgiler

YAZIN YAYINCILIK çıkarmış olduğu yazarı Ernest Mandel olan İktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

İktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için İktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. YAZIN YAYINCILIK ait olan İktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

İktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi Google Drive İle PDF İndir

İktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi Yandex Disk İle PDF İndir

İktidar ve Para Bürokrasinin Marksist Bir Analizi Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel