İktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım) Pdf İndir *Ücretsiz

İktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım) Pdf İndir – İktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım) PDF Kitap İndir

İktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım) ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenİktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım) ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

İktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım) Bilgileri

Bir tarafı kul diğer tarafı melik, bir tarafı köle/memluk diğer tarafı malik kılan tüm eşitsiz temlik ve temellük ilişkilerinin kaynağı ve melekesi mülkiyetten mütevellit mülk ilişkileridir. Kaçınılmaz olarak kölelik/ memluk yaratan temlik ve temellük ilişkileri mülkiyetin mülk tahakkümünü eşitsizlik yaratma tekeline sahip tek meşru irade/meleke olarak kutsar. Böylece mülk tahakkümüne/temellüküne melik ve malik olan ‘en güçlü gücünü hak, boyun eğmeyi de bir ödev haline getirerek mutlak anlamda egemen olur ve hep egemen kalacak kadar da kutsal/meşru/melek hale gelir’. Mülk hiyerarşisine dayalı bu tahakküm ilişkisinde mülkiyet egemenliğin mutlaklığını tesis ederken meşruiyet de kutsallığını temin eder. Mülkiyetin, iktidarın mülkiyeti ile mülkiyetin iktidarını sadece soyut olarak meşruiyet üzerinden değil somut olarak da sınıfsal melikler ve malikler arasındaki ilişki üzerinden özdeş/alaşımsal kılan bir güce ulaşması onu sıradan bir ‘şey’/nesne/emlak olmaktan çıkartarak siyasetin, hukukun, kültürün, dinin, felsefenin, ekonominin alanında kadir-i mutlak bir ‘özne’/memalik haline dönüştürür.
Mülkiyet ‘güç ve kontrol’ alanlarının/hukukunun tamamı üzerinden iktidarın mülkiyeti ile alaşımlanırken ‘kişilik’ alanları/hukuku açısından da mülkiyetin iktidarının meşruiyet alanı ile alaşımlanır. Bu alaşımlanma sayesinde mülkiyet artık ‘bir kişiye bir mal üzerinde her türlü egemenliği sağlayan istisnai bir hak’ olmaktan çıkarak ‘bir kişiye başka kişiler üzerinde her türlü egemenlik hak ve yetkisini kazandıran bir istisna-i nüfuz ve imtiyaz’ melekesine dönüşür.
Sonuçta mülkiyetin ihtiyaç amacı ile alaşımlanmış sosyal, siyasal ve ekonomik sınıflar itibar, imtiyaz, istisna ihtiyaçlarının karşılanması karşılığında mülkiyetin ihtişam, ihtiras ve iktidar amaçlarının araçları olan kuramsal, kurumsal ve sınıfsal ödevlileri/ görevlileri tarafından memlukluları yasa/asa ve kılıç/para ile egemenlik/ temellük/memalik altına alırlar; özgürlük, eşitlik ve adalet ihtiyaçlarından vazgeçmek şartı ile: Felsefe/din/ideoloji veya ekmek/emek ile.

Kitap Adı : İktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım)
Yayın Tarihi : 18.04.2022
Yazar : Halis Çetin
Yayın Evi : KADİM YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 1076
ISBN : {isbn}

İktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım) Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde İktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım) indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

İktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım) Kitabı Hakkında Bilgiler

KADİM YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Halis Çetin olan İktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım) kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

İktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım) Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için İktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım) Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. KADİM YAYINLARI ait olan İktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım) kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

İktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım) Google Drive İle PDF İndir

İktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım) Yandex Disk İle PDF İndir

İktidarın Mülkiyeti ve Mülkiyetin İktidarı (2 Cilt Takım) Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel