İncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden Pdf İndir *Ücretsiz

İncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden Pdf İndir – İncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden PDF Kitap İndir

İncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenİncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

İncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden Bilgileri

Sende Nemrutluk var, ateşe atılma, atılacaksan da önce İbrahim ol.Mesnevi1:1606

Canında bir can var, o canı ara

Beden dağında bir mücevher var, o mücevherin madenini ara..

A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara.

Ama dışarıda değil; aradığını kendinde ara…(Rubailer: 205)

Hz. Mevlana’ya göre insan; nefsinin kıskacından kurtulup aşkla kulluk şuuruna ulaştığı anda gerçek değerini bulacaktır.

İnsanın özünde gizli bir öz vardır. Bu öz makam, mevki,gıda, şan ve şöhretle sükun bulmaz..

Mevlâna’ya göre ideal insan ve nezih toplumlar oluşturmanın ilk basamağı; insanların gönül terbiyesi almalarıdır. İnsanın fıtrat gereği iyi ve kötü meziyetleri bulunmaktadır. Tabiatında bulunan hamlığının/ çiğliğinin/ bayağılığının gidip kemâle ermesi, rafine hale gelmesi için belli merhalelerden geçmelidir. Bunun yolu da tasavvuftan yani gönül mektebinden geçer. “Gönül öyle bir şeydir ki, onun içinde bu yedi gök gibi binlerce sema kaybolur. Yoksa hile ile dolu küçük bir kalbi isteme. Sen huzura yüzlerce çuval altın getirsen, Cenab-Hak senden kalbi selim ister.”( Mesnevi V: 874-886)

Sekülarizmin hegomanyaları altında bir çok değerlerin unutulduğu, küreselleşme içinde kaybolmaya yüz tutulduğu bir zaman diliminde Pir’in mektebinde talebe olabilmek ümitlerimizle eserlerinden “İnsan ve Eğitimiyle” ilgili bir derleme oluşturduk.

Doğumunun 800. yıldönümünde; En güzel insan, en hayırlı toplum olabilmek dileklerimizle.

Sen âşık olmadıysan, sevgi nedir bilmiyorsan;

Yürü git, ot otla; Eşeksin sen ( Mektuplar:95)

Kitap Adı : İncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden
Yayın Tarihi : 27.11.2007
Yazar : Seher Aydın
Yayın Evi : NÜVE KÜLTÜR MERKEZİ
Sayfa Sayısı : 272
ISBN : {isbn}

İncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde İncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

İncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden Kitabı Hakkında Bilgiler

NÜVE KÜLTÜR MERKEZİ çıkarmış olduğu yazarı Seher Aydın olan İncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

İncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için İncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. NÜVE KÜLTÜR MERKEZİ ait olan İncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

İncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden Google Drive İle PDF İndir

İncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden Yandex Disk İle PDF İndir

İncila Huzmeleri Mevlana’nın Gönül Mektebinden Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel