İsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü Pdf İndir *Ücretsiz

İsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü Pdf İndir – İsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü PDF Kitap İndir

İsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenİsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

İsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü Bilgileri

Demokrat Parti, 1950 yılında yapılan seçimlerde ezici bir çoğunluk elde ederek iktidara gelmiştir. 1950’li yılların sonunda Demokrat Parti ile CHP arasındaki ilişkiler gerginleşmiş, hükümet basına ve muhalefete karşı sert tedbirler alarak onları kontrol altında tutmaya çalışmıştır. İsmet İnönü, Demokrat Parti’nin sert tutumunu halka anlatmak için Ege Bölgesini kapsayan bir geziye çıkmıştır. 29 Nisan 1959 tarihinde Ankara’dan hareket eden İsmet İnönü, 30 Nisan 1959 tarihinde Uşak’a gelmiştir. Tren İstasyonundan şehir merkezine doğru hareket eden İsmet İnönü’nün içinde bulunduğu araca, Demokrat Partililer tarafından bardak fırlatılmıştır. Milli Mücadele sırasında Türk orduları tarafından karargâh olarak kullanılan evi ziyaret etmesi engellenmeye çalışılmış, Uşak Valisi tarafından İsmet İnönü için “Vur Emri” verildiği iddia edilmiştir. 1 Mayıs 1959 günü, Uşak’tan ayrılmak için tren istasyonuna gelen İsmet İnönü’ye taş atılmıştır. Atılan taşlardan biri başına isabet etmiş ve küçük bir yara meydana gelmiştir.
Çalışmamızda, Cumhuriyet Gazetesinin düzenlediği ankette 1959 yılının en önemli olayı olarak belirlenen ve 27 Mayıs 1960 Askeri Müdahalesinin önemli gerekçelerinden biri olarak gösterilen Uşak Olayları incelenmeye çalışılmış, başta Yassıada mahkeme zabıtları, hatıratlar, dönemin basını ve olaya tanıklık edenler olmak üzere farklı kaynaklardan bilgi aktarılarak, olayların sebep ve sonuçları ortaya koyulmaya çalışılmıştır.

Kitap Adı : İsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü
Yayın Tarihi : 07.06.2013
Yazar : Mehmet Karayaman
Yayın Evi : AKY YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 208
ISBN : {isbn}

İsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde İsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

İsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü Kitabı Hakkında Bilgiler

AKY YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Mehmet Karayaman olan İsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

İsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için İsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. AKY YAYINLARI ait olan İsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

İsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü Google Drive İle PDF İndir

İsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü Yandex Disk İle PDF İndir

İsmet İnönü’nün Uşak’ta Taşlanması Olayının İç Yüzü Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SMM Panel