İttihad-ı İslam ve Avrupa Pdf İndir *Ücretsiz

İttihad-ı İslam ve Avrupa Pdf İndir – İttihad-ı İslam ve Avrupa PDF Kitap İndir

İttihad-ı İslam ve Avrupa ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenİttihad-ı İslam ve Avrupa ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

İttihad-ı İslam ve Avrupa Bilgileri

II. Abdülhamid ve II. Meşrutiyet döneminin önemli siyasetçi ve fikir adamlarından olan Azmzâde Refik Bey’in Arapça olarak kaleme aldığı, İttihâd-ı İslâm ve Avrupa adlı eser 1907’de Kahire’de basılmış ve İbrahim Halil tarafından Osmanlı Türkçesine çevrilerek 1909’da İstanbul’da yayımlanmıştır.
II. Meşrutiyet’in ilanından bir sene kadar önce yayımlanan İttihâd-ı İslâm ve Avrupa başlıklı eserin, o dönemlerde tartışılan siyasal sisteme karşı eleştiriler, Avrupa ile Doğu arasındaki ilişkiler ve ittihâd-ı İslâm tartışmalarını anlamada önemli bir yere sahip olduğu açıktır. Eserin tümüne göz atıldığında; Refik Bey’in Batı’nın hasta adam olarak gördüğü Osmanlı Devleti hakkındaki mütecaviz emellerine karşı, Devlet’in siyasi birlik ve beraberliğini yeniden yapılandıracak bir reçete sunma gayretinde olduğu görülmektedir.
Yazar, öncelikle Avrupa gazetelerinde İslam birliği hakkında yapılan yanlış değerlendirmeler ve aleyhte oluşturulan kamuoyuna karşı doğruları dile getirmek için bu çalışmayı yaptığını açıklamaktadır. Sonrasında İslam tarihinde geçmişte yapılan doğru ve yanlışları örneklendirerek anlatmış, şimdiki zamanda yapılanları ve gelecekte yapılması gerekenleri ifade ettikten sonra hem Müslümanlara hem yerli gayrimüslimlere hem de Avrupalılara tavsiyelerde bulunmuştur. En son olarak meşrutî bir yönetimin sağlanabilmesi adına, Avrupalı siyasilerden destek arayışına girişmekten de çekinmemiştir.

Kitap Adı : İttihad-ı İslam ve Avrupa
Yayın Tarihi : 25.02.2022
Yazar : Azmzade Refik Bey
Yayın Evi : DBY YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 182
ISBN : {isbn}

İttihad-ı İslam ve Avrupa Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde İttihad-ı İslam ve Avrupa indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

İttihad-ı İslam ve Avrupa Kitabı Hakkında Bilgiler

DBY YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Azmzade Refik Bey  olan İttihad-ı İslam ve Avrupa kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

İttihad-ı İslam ve Avrupa Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için İttihad-ı İslam ve Avrupa Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DBY YAYINLARI ait olan İttihad-ı İslam ve Avrupa kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

İttihad-ı İslam ve Avrupa Google Drive İle PDF İndir

İttihad-ı İslam ve Avrupa Yandex Disk İle PDF İndir

İttihad-ı İslam ve Avrupa Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel