Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman Pdf İndir *Ücretsiz

Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman Pdf İndir – Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman PDF Kitap İndir

Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenKaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman Bilgileri

Leyla’yı tanıyor musunuz? Yahya Kemal’in hemşehrisi. Ne kendisi kaybolmuş, ne de şehri. Üsküp ikliminde hâlâ şair biter. Mensur yazılarında bile şiirin tadı var. Küresel köyde artık kaybolmaya yüz tutan asalet, edep, nezaket onda korunmuştur. Hüzünde, sevinçte, sitemde bile asildir Leyla. Şöyle göze batmadan, ince bir eda ile önünüze ruhunuzu ve zihninizi doyuracak bol ve zengin bir sofra seriyor: Rum-ili’ndeki (Rumeli) varlığıyla, koku ve renkleriyle Üsküp’ün camilerini, çarşılarını, köprülerini, hamamlarını, mezarlıklarını gözünüzün önüne getiriyor. Kendisi sanki geri çekilirken, okurunu şehri ile baş başa bırakıyor. Nostaljiktir Leyla’nın yazıları. Sanki beş yüz yıllık bir geçmişi içinde barındırır. Kaybolan eski asaletin, iletişim kurallarının, ahlâkın, edebin, mimarinin, hüsnün hüznünü dile getiriyor. Birliği, beraberliği özlüyor. Türklüğünü de ülkesinde bir azınlık mensubu olarak gururla taşıyor, koruyor. Onu, en güzel sözcüklerle işlenmiş bohçalara sarıp kızlarının, müstakbel torunlarının çeyizine bırakıyor. Hanım hanımcık bir eda ile… Şehrazat’ın kızı, şehrinin, milletinin, mahallesinin hikâyelerini anlata anlata kendi varlığını ve kültürünün varlığını en acımasız şartlara rağmen koruyabiliyor. Yazılarında arada bir hayal kırıklığını da hissettiriyor, fakat hiçbir zaman bu hayal kırıklığını öfkeye dönüştürmüyor… Şartlar ne olursa olsun o eski, Osmanlı hanımefendisi asaletinden bir zerre bile kaybetmiyor.
 
İstanbul sevgisi, Türkiye sevgisi doludur yazıları. Ancak Şar Dağı’nı aşan sevgisi, kendisini göçe çağırmıyor. Aksine, Üsküp’teki varlığını sürdürmesini desteklememizi istiyor. Toprakların kaybolmazlığını, insanların kaybolurluğunu anlatıyor. Biz okurlara da bulaştırıyor hissiyatını. İçimizde bu duyguları, bu iyiliği canlandırıyor…  Üsküplü olan bu Şehrazat’ın kızı, bizi sadece memleketi olan Üsküp’e değil Ohri’ye, Prizren’e, Makedonya’daki Türk köylerine, Filibe’ye de götürüyor. O toprakların maddî ve manevî mirasıyla duygu bağımız olsun diye uğraşıyor. Nehirlerin iki kıyısını bağlayan köprülerin, insanlar arasında kurulan köprülerin, medeniyetler ve kültürler arasındaki köprülerin önemini çok iyi biliyor. Köprü görevini üstlenmeyi de… Nehrin her iki tarafını anlamayı da… Ve yazılarında daima, “misafirlikte unutulmuş çocuk” veya “taşradan fakir bir akraba” olmadığını hatırlatıyor… Şehazat’ın kızı, sen anlatmaya devam et, can kulağımızla dinliyoruz. Sağ ol, var ol.
(Amina Siljak Jesenkovic)

Kitap Adı : Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman
Yayın Tarihi : 27.12.2021
Yazar : Leyla Şerif Emin
Yayın Evi : BÜYÜYENAY
Sayfa Sayısı : 240
ISBN : {isbn}

Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman Kitabı Hakkında Bilgiler

BÜYÜYENAY çıkarmış olduğu yazarı Leyla Şerif Emin olan Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. BÜYÜYENAY ait olan Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman Google Drive İle PDF İndir

Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman Yandex Disk İle PDF İndir

Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin Rumeli’de Şehir ve Zaman Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel