Kerem ile Aslı Pdf İndir *Ücretsiz

Kerem ile Aslı Pdf İndir – Kerem ile Aslı PDF Kitap İndir

Kerem ile Aslı ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenKerem ile Aslı ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Kerem ile Aslı Bilgileri

Halk hikayeleri islami dönemde oluşmuş edebi eserlerdir. Bu hikayelerde Müslüman halkın sosyal hayatının, kültürel yapısının ve inanışlarının izlerini görmek mümkündür. ´´Kerem ile Aslı´´ hikayesinde Kerem, Müslüman; aşık olduğu kişi jeşişin kızıdır. Hikaye boyunca bu dini farklılıklardan kaynaklanan çatışmayı görmekteyiz. Hikayede halkın anlayabileceği bir dil kullanılmıştır. Metinde aşk ve aşkın yüceliği, aşk uğruna her türlü zorluğa katlanılması gerektiği dile getirilmiştir. Kerem ile Aslı hikayesi diğer halk hikayeleri gibi anonimdir. İlk söyleyeni bilinmemektedir. 
ala gözlerine kurban olduğum 
Hep senin derdinden yanar ağlarım
Kime arzedeyim garip halimi
Ellerin yanında görür ağlarım

Benden kaçar sevdiğim, gayrden kaçmaz
Dahi pek küçüktür, aşıkın bilmez
Yalvarsam Mevla´ya dileğim geçmez
Yüzümü yerlere sürer ağlarım

Yine düşt´ayrılık vücut şehrine 
Yürek mi dayanır dilber çevrine
Sürülünce insan mahşer yerine
Hakk´ın divanına durur ağlarım

Kerem der bu firkatla yanarsam
Tükenir ömrümüz bir gün ölürssem
Bu hasretle kıyamete kalırsam 
Kefenim boynuma sarar ağlarım.

Kitap Adı : Kerem ile Aslı
Yayın Tarihi : 06.06.2018
Yazar : Anonim
Yayın Evi : DORLİON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 76
ISBN : {isbn}

Kerem ile Aslı Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Kerem ile Aslı indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Kerem ile Aslı Kitabı Hakkında Bilgiler

DORLİON YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı Anonim  olan Kerem ile Aslı kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Kerem ile Aslı Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Kerem ile Aslı Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DORLİON YAYINEVİ ait olan Kerem ile Aslı kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Kerem ile Aslı Google Drive İle PDF İndir

Kerem ile Aslı Yandex Disk İle PDF İndir

Kerem ile Aslı Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel