Keşke Seni Hiç Okutmasaydım Pdf İndir *Ücretsiz

Keşke Seni Hiç Okutmasaydım Pdf İndir – Keşke Seni Hiç Okutmasaydım PDF Kitap İndir

Keşke Seni Hiç Okutmasaydım ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenKeşke Seni Hiç Okutmasaydım ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Keşke Seni Hiç Okutmasaydım Bilgileri

Gençliğini Ölümün Kıyısında Geçirenler

Bereketli insanlar veren Gürün toprağında filizlenen Mehmet Kılıç, henüz 5 yaşında fidan iken Ankara’nın bir gecekondu mahallesinin toprağına aşılandı. Keyifli bir çocukluğu oldu. Burada esrardan işsizliğe hayatın bütün renklerine tanık olarak büyüdü. Herkes okuldan kaçarken o okula kaydolmak için yeri göğü sarsarak ağladı ve ilk toplumsal başarısını elde etti. Öğrenciliğe, belki asıl olarak öğrenmeye âşıktı. Babasının serzenişi üzerine sazı da kendi kendine öğrendi. İlgili ve atak kişiliği nedeniyle dönemin siyasal atmosferinden uzak duramadı. Bütün çocuksuluğu ile etkilendiği, onu sarıp sarmalayan siyasal iklimde yeniyetme deneyimler kazanarak İTÜ’ye geldi. 17 yaşında öğrenci olarak ayak bastığı İstanbul’da, öğrenme merakıyla hemen kendi başına şehri gezmeye başladı. Yerleştirildiği yurdun, okuduğu okulun adım adım gençlik rotasını belirleyeceğini henüz bilmiyordu. Giderek demokratik üniversite mücadelesi içine girdi. Şartlar onu anti-faşist mücadeleye sıçrattı. Babasının ileriki yıllarda Kılıç’a “keşke, seni hiç okutmasaydım. Okudukça aklını cıvdırdın” diyeceği evreye girmişti. Sonrasında; direnişler, açlık grevleri, ölüm orucu ve firar girişimleriyle biçimlenen cezaevi yıllarında kasıtlı hedef yapıldı ve idare operasyonlarında bir gözünü kaybetti. “Mavi gözlü” değildi ama kendince bir devdi. Fakat fırtınalı yılların ardından günlük yaşama geçtiğinde “mini minnacık” insanların bücür küçümsemelerine maruz kalacaktı. Son ikisinde işkenceyle “can ciğer kuzu sarması” olduğu dördüncü yakalanma tarihi 7 Mart 1981’dir. Artık “mahsus mahal” yılları başlıyordu. 12 Mart 1992’e kadar süren ve firar edemeden “şartlı salıverilme”yle 11 yıl sonra dışarı çıkan Kılıç’ın macerası bu defa Meriç Nehri üzerinden Avrupa ülkelerine yelken açtı. Fransa’da bir komployla başlayan 30 aylık hapislik sürecini dil öğrenme, roman yazımı ve sanatsal faaliyetlerle değerlendirdi. Dönüşte Türkiye’de uğradığı saldırıda ölümün kıyısından dönen Kılıç, artık kafatasında çok riskli bir büyük delik taşıyordu. Bu defa Avrupa’ya tedavi için ulaşmak amacındaydı. Bu aşamada macerasına Suriye’nin iğrenç ötesi hapishanelerini katmayı ihmal etmedi. 10 aylık bu sürecin ardından yine kaçak yöntemlerle ulaştığı hedefinde gerekli ameliyatı olmayı nihayet başardı. Ülkeye ikinci dönüşünde kurmaya çalıştığı günlük hayatında yaşadığı sarsıntılar ise apayrıydı. İşte bütün bu hikâye, Kılıç’ın kendi ağzından ayrıntılarıyla karşınızı çıkıyor. Daha önce Metris firarlarını anlattığı “Mahpus Kaça Kaça Biter” kitabıyla okuyucu karşısına çıkan Kılıç, yeni kitabındaysa kişisel hikâyesi üzerinden, ülkenin 1977-2012 yılları arasına ait gözlemler sunuyor.

Doğrudan birinci elden yaşanmışlıklarla önünüze hayatın içinden bir fotoğraf koyan Kılıç’ın yazdıkları, mücadele kültürüne de bir katkı sunuyor. Gelecek kuşaklar için…

Hüseyin IRMAK

 

Kitap Adı : Keşke Seni Hiç Okutmasaydım
Yayın Tarihi : 09.12.2020
Yazar : Mehmet Kılıç
Yayın Evi : DORLİON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 258
ISBN : {isbn}

Keşke Seni Hiç Okutmasaydım Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Keşke Seni Hiç Okutmasaydım indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Keşke Seni Hiç Okutmasaydım Kitabı Hakkında Bilgiler

DORLİON YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı Mehmet Kılıç olan Keşke Seni Hiç Okutmasaydım kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Keşke Seni Hiç Okutmasaydım Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Keşke Seni Hiç Okutmasaydım Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DORLİON YAYINEVİ ait olan Keşke Seni Hiç Okutmasaydım kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Keşke Seni Hiç Okutmasaydım Google Drive İle PDF İndir

Keşke Seni Hiç Okutmasaydım Yandex Disk İle PDF İndir

Keşke Seni Hiç Okutmasaydım Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel