Kişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete Pdf İndir *Ücretsiz

Kişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete Pdf İndir – Kişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete PDF Kitap İndir

Kişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenKişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Kişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete Bilgileri

Türkiye’de son 20 yıldır devlette köklü değişiklikler yaşanıyor. Buna paralel, devlet hem kurumsal yapısı hem de aktörleriyle yoğun şekilde tartışılıyor. Ancak bu tartış­malarda çoğunlukla ya kişilere ya da güncel teknik değişikliklere yoğunlaşılıyor. Bu­günü anlamak için tarihe baş­vurulduğunda ise, çoğu zaman umutsuz bir şekilde de­ğiştirilemez olduğu kabul edilen ezeli ve ebedi bir güçlü devlet miti tekrarlanıyor. Fakat, hem günümüz devletini ve yaşadığı dönüşümü hem de köklerini bulduğu iddia edilen dönemleri anlamak için devleti tarihsel ve toplumsal bütünlüğü içinde incelemek gerekiyor.
İşte, Fatma Eda Çelik’in bu kitabı, tartışmaların fay hattını oluşturan bir konuya, “kişisel iktidara”, ve onun kurumsal boyutuna, “devlet başkanlığına”, bu bakış açısıyla bir çözümleme getirme iddiası taşıyor. Tartışmanın tarihsel köklerine yoğunlaşarak, Osmanlı Beyliği’nin tarih sahnesine çıktığı dönemden başlayarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu döneme kadar geçen süreci inceliyor. Sorunun kişilerden değil, toplumun örgütlenme biçiminden kaynaklandığını ve ancak toplumsal sınıfların devinimi içinde açıklanabileceğini gösteriyor. Toplumsal iktidarın farklı yoğunlaşma ve merkezileşme biçimleri aldığını; devlet başkanlığının da tarih boyunca bu doğrultuda biçimlendiğini ortaya koyuyor. Bu nedenle, 1920’li yıllarda, iki kişi, Vahdettin ve Atatürk; iki hükümet, İstanbul ve Ankara Hükümetleri biçiminde görülen karşıtlığın, aslında iki farklı örgütlenme tarzının karşı karşıya gelmiş olmasından kaynaklandığını söylüyor. Cumhuriyet’in, “mülk”ün temelini oluşturan “kişisel iktidar”a karşı, nasıl Büyük Millet Meclisi ve Başkanı’nda cisimleşen bir “gayri-şahsi iktidar” yarattığını ortaya koyuyor. Böylelikle, devletin değişim ve dönüşümüne vurgu yaparak, bu sürecin somut tarihsel gelişimi içinde nasıl incelenebileceğini gösteriyor.

Kitap Adı : Kişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete
Yayın Tarihi : 14.04.2022
Yazar : Fatma Eda Çelik
Yayın Evi : İMGE KİTABEVİ YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 504
ISBN : {isbn}

Kişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Kişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Kişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete Kitabı Hakkında Bilgiler

İMGE KİTABEVİ YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Fatma Eda Çelik  olan Kişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Kişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Kişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. İMGE KİTABEVİ YAYINLARI ait olan Kişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Kişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete Google Drive İle PDF İndir

Kişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete Yandex Disk İle PDF İndir

Kişisel İktidardan Millet Meclisine Saltanattan Cumhuriyete Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel