Kişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı Pdf İndir *Ücretsiz

Kişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı Pdf İndir – Kişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı PDF Kitap İndir

Kişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenKişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Kişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı Bilgileri

İnsanlık; Tevrat, İncil ve Kuran’ın ortak kutsal yasaları olan ‘adalet, merhamet ve sadakat’ ilkelerine dayanan evrensel ahlaki nosyonunu kaybetmiş bir insanlık onuru ve ötekine zor ve zorbalıkla dayatılmış ‘mutlak iyilik’ ve “mutlak doğruluk’ların baskısı ile örselenmiş insanlık olurunun bunalımlarıyla boğuşuyor. İnsanlar, etnik, ideolojik, dinsel ve mezhebi kimliklere yapılan karşılıklı baskıların tükettiği güven ve meşruiyet krizleriyle uğraşıyor. Kazananın asla olmayacağı bu çatışmaların her zaman kaybedeninin insanlığın kadim ‘adalet’ birikimleri, ortak kutsal ‘merhamet’ gelenekleri ve ahlakilik paradigması ile sosyal siyasal sermayeyi oluşturan ‘sadakat güven teamülleri olduğu görülüyor.

İnsanlık, ötekini yok etmek için üretilen teknik ilerlemelerin evrenselleşmesi ile öteki ile barış içinde birlikte yaşamanın ahlaki ürünleri olan ‘adalet, merhamet ve sadakat’ ilkelerinin yokluğunun doğurduğu kişisel, kolektif ve evrensel Tanrı kompleksleri arasında boğuluyor. Bunun ürünü olarak da insanlık adına birbirine benzeyen dinler, mezhepler, devletler, medeniyetler, kabileler, kentler ve mahalleler ortaya çıkıyor. Her bir kişisel, kolektif ve evrensel kişilik, büyük bir Tanrı kompleksi narsizmi içinde mutlak doğrunun ve medeniyeti mutlak temsil etmenin tekliği inancını; hakikatin yegane temsilcisinin tek olduğu düşüncesini; öteki veya alternatif algılamalarının kategorik olarak kötü ve hain/düşman ilan edilmesini; kendi hakikatlerini, evrensel bir hegemonik değer olarak ilan edip ötekileri buna itaate mecbur bırakılmasını; barış yerine savaşın bir diyalog türü olarak dayatılmasını evrensel bir değer olarak kabul ediyor.

Bu totolojik dilemma insanlık tarihinin özeti ve insanın ikinci doğası oluyor: ‘insanın doğası, insanlığın kaderi’ oluyor. Tam da insan doğasının Tanrı kompleksi tekebbür ve tahakküm ürünleri ile inşa edilen “tavan, göğü tamamen kapatmak üzereyken,Halis Çetin, beş ciltlik eserinin bu ikinci bölümünde, Musa, İsa ve Muhammed’in kaderi üzerinden Tevrat, İncil ve Kuran’daki insanlığın mukadderatını etkileyen kişisel, kolektif ve evrensel Tanrı kompleksi sorununu analiz ettiği birinci cildin teorik inşası üzerine pratik örnekler sunmaktadır. Çetin, Tanrı kompleksi sorunsalını din, tarih, siyaset, psikoloji, sosyoloji ve ekonominin bilgi birikimleri ile ‘İnsanların’, ‘Yahudilerin’, ‘Romalıların’ ve ‘Hıristiyanlar’ın hayat hikayeleri ve iktidar mücadeleleri bağlamında somut gerçekliklerle yorumlamaya yönelmektedir.

Bu gerçekliklerin günümüzde de yaşanan tüm Tanrı kompleksi tekebbür yapılarının tahakküm ihtiraslarına da ışık tutacağına inanarak Çetin, Tanrı ile Tanrı kompleksi arasında git-gellerle geçen insanlığın ‘ilk sürgün’ kaynaklı yol hikayesini süreklilik bağlamında anlatmaktadır: “Sürgünlerde sürünüp sürükleneceksiniz!”.

Kitap Adı : Kişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı
Yayın Tarihi : 04.08.2020
Yazar : Halis Çetin
Yayın Evi : KADİM YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 474
ISBN : {isbn}

Kişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Kişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Kişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı Kitabı Hakkında Bilgiler

KADİM YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Halis Çetin olan Kişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Kişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Kişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. KADİM YAYINLARI ait olan Kişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Kişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı Google Drive İle PDF İndir

Kişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı Yandex Disk İle PDF İndir

Kişisel Kolektif ve Evrensel Tanrı Kompleksi 2 : Kutsala Karşı Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel