Kristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri Pdf İndir *Ücretsiz

Kristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri Pdf İndir – Kristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri PDF Kitap İndir

Kristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenKristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Kristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri Bilgileri

Kristof Kolomb (31 Ekim 1451 – 20 Mayıs 1506), Atlantik Okyanusu boyunca dört büyük seferin kaptanlığını yapan, coğrafi keşifler döneminde Amerika kıtasını keşfederek çağ kapatıp, çağ açan ve Amerika’nın kolonize edilmesini sağlayan İtalyan kâşif, kaptan ve kolonist. İspanya’nın Katolik monarkları tarafından finanslanan seferleri, Avrupalıların, Karayipler, Orta Amerika ve Güney Amerika ile yaptığı ilk temas oldu.
 
Cenova doğumlu olduğu ve bu bölgenin lisanını konuştuğu kabul edilir. Genç yaşından itibaren denizde bulunmuş, kuzeyde İzlanda ve güneyde Gana’ya kadar seyahat etmiştir. İlk olarak Portekizli bir soylu olan Filipa Moniz Perestrelo ile Vila Baleira adasında 1479 yılında evlendi ve bu evlilikten, daha sonra babası ile aynı mesleği yürütecek olan, Diego Kolomb (1479-1526) dünyaya geldi. Daha sonra Kastilyalı bir hanımefendi olan Beatriz Enriquez de Arana’yı yanına aldı ve bu birliktelikten, gayrimeşru olarak, Ferdinand Kolomb doğdu. Kolomb çoğunlukla kendi kendini eğitmiş olsa da coğrafya, astronomi ve tarih alanlarında eğitim görmüştür.
 
Kolomb yeni dünyaya 3 sefer gerçekleştirdi. Bunlar 1493’te Küçük Antiller’in keşfi, 1498’de Trinidad ve Güney Amerika’nın kuzey sahillerine yolcuğu ve 1502’de Orta Amerika’nın doğu sahillerine yolculuğudur. Bu bölgelerden bazılarına verdiği isimler güümüzde hala kullanılmaktadır. Keşfettiği yerlerin yeni bir kıtanın parçası olduğunun farkında olup olmadığı bilinmemektedir ancak Doğu Hindistan’a varma çabasından ve bulduğu yerlilere ”İndias” (İspanyolca ”Hindistan’lı”) adını vermekten vazgeçmedi. Kolomb’un yaptığı seferler Keşif ve Fetih Çağı’nın başlangıcı oldu.

Kitap Adı : Kristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri
Yayın Tarihi : 18.11.2020
Yazar : Yakov Vasilyeviç Abramov
Yayın Evi : DORLİON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 96
ISBN : {isbn}

Kristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Kristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Kristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri Kitabı Hakkında Bilgiler

DORLİON YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı Yakov Vasilyeviç Abramov olan Kristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Kristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Kristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DORLİON YAYINEVİ ait olan Kristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Kristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri Google Drive İle PDF İndir

Kristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri Yandex Disk İle PDF İndir

Kristof Kolomb Hayatı ve Seyahatleri Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel