Kur’an Dili Arapça Pdf İndir *Ücretsiz

Kur’an Dili Arapça Pdf İndir – Kur’an Dili Arapça PDF Kitap İndir

Kur’an Dili Arapça ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenKur’an Dili Arapça ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Kur’an Dili Arapça Bilgileri

İlk baskısı 1969’da Manevi Değerleri Koruma ve İlim Yayma Cemiyeti tarafından Konya’da yapılan Kuran Dili Arapça adlı eseri, yeniden dizmek suretiyle Muarrib yayınevi tarafından neşredildi.

“Bu eseri, çok sevdiğim zengin Arap dilini bazı cepheleriyle biraz olsun tanıtabilmek gayesiyle hazırlamış bulunuyorum. Bilhassa Yüksek İslam Enstitüleri (ilahiyat) öğrencilerinin bu eserden faydalanacaklarını ümit etmekteyim. Mevzuları itibariyle bu kitap, ilerisi için bir ilk kademe sayılmaktadır. Cenabı Hak muvaffak kılarsa onu başkalarının takip etmesini dilemekteyim.
Biz bu küçük eserde ne bazılarının yaptığı gibi birçok dilin Arapçadan doğduğunu iddia ederek onu öveceğiz, ne de onun bir başka dilden meydana geldiğini ileri sürerek onu yereceğiz. Bir takım kelime alışverişine bakarak, mesela Arapça’nın Türk diliyle kurulmuş olduğunu iddiaya kalkışmak gülünç bir durum arz eder. Bu gülünç durumdan daha vahim ve elim olan şey ise bir dili, onu hiç bilmeyenin veya bütün meziyetlerini bildiği halde onu kötüleyen kimsenin halidir.”
Doç. Dr. Hüseyin Küçükkalay
 
Harf  harf okuduğum Kuran Dili Arapça kitabının baş kısmında yaklaşık 130 140 sayfa dillerin kökeni, dillerin çoğalma sebepleri, dil [felsefesi, dil grupları. Sâınî diller, bu dillerin alt grupları, nihayet Arap Dili ve Arap kelimesi ve Arap Dili tarihinde dil hatalarının ortaya çıkışı ile ilgili temel bilgi ve görüşler işlenmektedir. Kitabın sonraki uzun
kısmında umumi olarak Arapçada hata gibi görülen sözlerin incelikleri ve özelde de zahiren hata gibi görünen fakat çok ince nahiv ve sarf hikmetlerini barındıran Kuran ayetlerine temas etmektedir. Mütehassıs olmayanların
fark ve izah edemeyecekleri inceliklerin bu kitapta gayet güzel izah edildiğini göreceksiniz. Arapça ile ilgili kadim
kaynaklardan alıntı yapılıp değerlendirilerek verilen bu bilgileri insan farklı bir zevkle okumakladır. Özel olarak
Arap Dili ile uğraşanlar, bunu takdir edecektir. Hocamızın sadakayı cariyelerinden olan bu kitap, bu yolun yolcusu
bilhassa gençlerin mutlaka okuması gereken bir eserdir.
Prof. Dr. Orhan Çeker

Kitap Adı : Kur’an Dili Arapça
Yayın Tarihi : 24.11.2021
Yazar : Hüseyin Küçükkalay
Yayın Evi : MUARRIB
Sayfa Sayısı : 302
ISBN : {isbn}

Kur’an Dili Arapça Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Kur’an Dili Arapça indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Kur’an Dili Arapça Kitabı Hakkında Bilgiler

MUARRIB çıkarmış olduğu yazarı Hüseyin Küçükkalay olan Kur’an Dili Arapça kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Kur’an Dili Arapça Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Kur’an Dili Arapça Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. MUARRIB ait olan Kur’an Dili Arapça kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Kur’an Dili Arapça Google Drive İle PDF İndir

Kur’an Dili Arapça Yandex Disk İle PDF İndir

Kur’an Dili Arapça Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel