Kur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt) Pdf İndir *Ücretsiz

Kur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt) Pdf İndir – Kur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt) PDF Kitap İndir

Kur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt) ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenKur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt) ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Kur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt) Bilgileri

Ömer Nasuhi Bilmen, Büyük Tefsir Tarihi eserinde bu tefsiri şöyle takdim etmektedir:

“…el-Cevzi, Kur’an’ın ruhuna aşina, mütefekkir bir müfessir olduğundan Zadu’l-Mesir unvanlı tefsirini alimane, beligane, mürşidane bir tarzda yazmıştır. Bu eserinde meani ve beyan ilimlerine çok itina göstermiş, bu iki ilim olmaksızın Kur’an-ı Azimuşşan’ın bihakkın tefsir edilemeyeceğini Cahız’dan naklen beyan etmiş…”

İbnü’l Cevzi de eserin girişinde eseri kaleme alış nedenini şöyle izah eder:

“…Ben tefsir kitaplarına baktım; onların kimisini öyle büyük gördüm ki onları ezberlemek mümkün değildir, kimilerini de öyle küçük gördüm ki maksadı ifa etmez. Orta halli olanların da faydası azdır, düzensizdir. Çoğu zaman müşküller ihmal edilmiş, garip olmayan kelimeler izah edilmiştir. Ben de içine bol ilimler koyarak bu muhtasar tefsiri ortaya koydum, ona; ‘Zadü’l – Mesir fi İlmi’t-Tefsir’ adını verdim. Onu gayet kısa tuttum, artık sen de onu anlamak için uğraş, onu ezberlemek için Allah seni muvaffak kılsın. Allah bunu gerçekleştirmek için yardımcıdır, tevfikini hiçbir zaman eksik etmez.”

İbn’ül Cevzi’nin bu tefsir çalışmasını, okunma kolaylığı ve genel okuyucunun azami istifade elde etmesi gayesiyle Kuran-ı Kerim metni dışında Arapça ibarelere ve farklı karakterlerde yazı şekillerine yer vermeden, değerli hocamız Doç. Dr. Abdulvehhab Öztürk’ün akıcı ve anlaşılır Türkçesiyle yayınlıyoruz.

Kitap Adı : Kur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt)
Yayın Tarihi : 25.08.2009
Yazar : İbnu’l-Cevzi
Yayın Evi : KAHRAMAN YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 3600
ISBN : {isbn}

Kur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt) Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Kur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt) indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Kur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt) Kitabı Hakkında Bilgiler

KAHRAMAN YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı İbnu’l-Cevzi  olan Kur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt) kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Kur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt) Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Kur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt) Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. KAHRAMAN YAYINLARI ait olan Kur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt) kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Kur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt) Google Drive İle PDF İndir

Kur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt) Yandex Disk İle PDF İndir

Kur’an-ı Kerim Tefsiri Zadü’l Mesir Fi İlmi’t Tefsir (6 Cilt) Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SMM Panel