Kutadgu Bilig Pdf İndir *Ücretsiz

Kutadgu Bilig Pdf İndir – Kutadgu Bilig PDF Kitap İndir

Kutadgu Bilig ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenKutadgu Bilig ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Kutadgu Bilig Bilgileri

“Mutluluk Bilgisi” anlamına gelen Kutadgu Bilig, Yusuf Has Hacib adıyla bilinen Balasagunlu Yusuf tarafından, 11. yüzyılda mesnevi tarzında yazılmıştır.
Tarih boyunca pek çok devlet kurmuş; imparatorluk yönetmiş; neredeyse dünyanın üçte birini yönetme gücüne erişmiş Türklerin sahip olduğu manevi değerleri; devlet kurma ve yönetme ilkelerini açık ve anlaşılır bir dille anlatır. Hukuki, dini, ahlaki, toplumsal ve felsefi sorunları ele alırken, aynı zamanda yöneticiler için bir rehber niteliği taşır.
Yaşadığı dönemin önemli bilgin ve edebiyatçılarından olan Yusuf Has Hacib, Kutadgu Bilig’i, aynı zamanda, insana her iki dünyada saadete ermesi için takip edilecek yolu göstermek amacıyla yazdığını belirtir:

Kitabın adını Kutadgu Bilig koydum;
okuyana kutlu olsun ve elinden tutsun.

Ben sözümü söyledim ve kitabı yazdım;
bu kitap uzanıp her iki dünyayı da tutan bir eldir.

Kişi her iki dünyayı da devletle elinde tutarsa kutlu olur;
bu sözüm doğru ve dürüsttür.

Kitap Adı : Kutadgu Bilig
Yayın Tarihi : 18.10.2016
Yazar : Yusuf Has Hacip
Yayın Evi : SAY YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 136
ISBN : {isbn}

Kutadgu Bilig Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Kutadgu Bilig indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Kutadgu Bilig Kitabı Hakkında Bilgiler

SAY YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Yusuf Has Hacip olan Kutadgu Bilig kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Kutadgu Bilig Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Kutadgu Bilig Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. SAY YAYINLARI ait olan Kutadgu Bilig kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Kutadgu Bilig Google Drive İle PDF İndir

Kutadgu Bilig Yandex Disk İle PDF İndir

Kutadgu Bilig Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SMM Panel