Leyla Pdf İndir *Ücretsiz

Leyla Pdf İndir – Leyla PDF Kitap İndir

Leyla ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenLeyla ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Leyla Bilgileri

Türkiye’de doğup Almanya’da büyüyen ve Almanca yazan yazarımız.

Leyla, Feridun Zaimoğlu’nun önceki eserlerinin aksine, ‘kanak sprak’ denen Türkçe-Almanca-argo karışımı tuhaf ve özgün bir dille yazmadığı, yani normal bir Almanca’yla yazdığı ilk roman.

2006 yılında yayınlandığında Almanya’da büyük fırtınalar kopardı. Zaten Zaimoğlu Almanya’nın star yazarlarından biri. İçinde bulunduğu sefil koşullara duyduğu öfke sonucu yazmaya başlamış, bol miktarda mizah ve hiciv içeren özgün bir dille yazıyor. Leyla’da annesinin hikâyesini yazdığını söylüyor. Doğu Anadolu’da küçük bir kentte yetişen bir genç kızın evlenip İstanbul’a, oradan da Almanya’ya gitme sürecini anlatıyor. Ancak roman tamamıyla Türkiye’de geçiyor; Almanya’ya hiç değinilmiyor. Yoksul bir aile, bir sürü kardeş, aşırı şiddet meraklısı kötü bir baba ve kendisi gibi, büyüme çağındaki akranları etrafında dönen bir roman Leyla.

Leyla’da o güne dek sesleri çıkmamış kadınların güçlüklerle nasıl baş ettikleri betimleniyor. Yazar zorlu bir çalışma süreci içerisinde annesinin hikâyesini kasetlere kaydetmiş ve romanında kullanmak üzere birinci nesilden başka kadınların da seslerine kulak vererek yazmış romanını. “O zamanlar içinde bulunulan büyük başlangıcın heyecanını anlamak günümüzde zor geliyor,” diyor Feridun Zaimoğlu “ama savaş sonrasında yıkıntılarda yiyecek giyecek arayan kadınlara saygı gösteriliyorsa, Almanya’ya ilk olarak adım atan bu güçlü Türk kadınlarına da hak ettikleri yeri –değeri- vermek gerekiyor.”

Zaimoğlu’nun Almanya gibi Türkiye’de de yıldız olacağına inanıyoruz.

Kitap Adı : Leyla
Yayın Tarihi : 01.12.2009
Yazar : Feridun Zaimoğlu
Yayın Evi : İMGE KİTABEVİ YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 608
ISBN : {isbn}

Leyla Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Leyla indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Leyla Kitabı Hakkında Bilgiler

İMGE KİTABEVİ YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Feridun Zaimoğlu olan Leyla kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Leyla Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Leyla Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. İMGE KİTABEVİ YAYINLARI ait olan Leyla kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Leyla Google Drive İle PDF İndir

Leyla Yandex Disk İle PDF İndir

Leyla Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SMM Panel