Lusitanyalılar (Ciltli) Pdf İndir *Ücretsiz

Lusitanyalılar (Ciltli) Pdf İndir – Lusitanyalılar (Ciltli) PDF Kitap İndir

Lusitanyalılar (Ciltli) ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenLusitanyalılar (Ciltli) ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Lusitanyalılar (Ciltli) Bilgileri

On altıncı yüzyıl edebiyatının en parlak siması Luís de Camões, Cemil Meriç’in büyük tarihçi Edgar Quinet’ten aktardığı ifadelerle Portekiz’in yarattığı tek büyük fatihtir: Bir kıtayı değil bütün kıtaları fetheden, mısraları kâh portakal çiçeği kâh tarçın kokan, okyanus kadar geniş ve derin kalbiyle iki kıtayı birleştiren bir fatih… Yine Quinet onun eserini devrimizin ilk ve tek gerçek destanı saymış, Voltaire, Cervantes ve İspanyol Altın Çağı şairlerinin hayranlığını celbeden Camões’i Homeros’a benzetmiş; O, Herder nezdinde Dante ve Milton’a denk tutulmuş, Puşkin tarafından bu kıyaslamalara Shakespeare ve Petrarca da dâhil edilmiştir. İşte şimdi “Portekizli Vergilius” olarak da taltif edilen bu büyük şairin, Vasco da Gama’nın Hindistan yolculuğu üzerine yazılmış, Eduardo Lourenço’nun “vatan İncili” olarak nitelediği destanı ilk defa Ötüken Neşriyat tarafından, İbrahim Aybek’in hayranlık uyandıran girişimi sayesinde özgün manzum düzenine yaklaşan bir ahenkle Portekizce aslından 70 sayfaya yaklaşan yüzlerce açıklayıcı notla birlikte çevrilerek yayımlandı. Portekiz’den Hindistan’a, antik tanrıların, Müslüman emirlerin, derin denizlerin ve insanların zaman zaman coşkun zaman zaman suhuletli dalgalar arasında birbirine karışan seslerinin eşliğinde Luís Reto’nun ön sözü, Adnan Özer’in son sözüyle takdim etmekten gurur duyarız.

Kitap Adı : Lusitanyalılar (Ciltli)
Yayın Tarihi : 22.11.2021
Yazar : Luis De Camoes
Yayın Evi : ÖTÜKEN NEŞRİYAT
Sayfa Sayısı : 441
ISBN : {isbn}

Lusitanyalılar (Ciltli) Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Lusitanyalılar (Ciltli) indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Lusitanyalılar (Ciltli) Kitabı Hakkında Bilgiler

ÖTÜKEN NEŞRİYAT çıkarmış olduğu yazarı Luis De Camoes  olan Lusitanyalılar (Ciltli) kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Lusitanyalılar (Ciltli) Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Lusitanyalılar (Ciltli) Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. ÖTÜKEN NEŞRİYAT ait olan Lusitanyalılar (Ciltli) kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Lusitanyalılar (Ciltli) Google Drive İle PDF İndir

Lusitanyalılar (Ciltli) Yandex Disk İle PDF İndir

Lusitanyalılar (Ciltli) Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel